Сегодня : 25 апреля, 2019 года, четверг
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини


Вартість газу знизилася на 17 копійок PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Вартість газу знизилася на 17 копійок
НАК "Нафтогаз України" з 1 квітня цього року знизив ціну на газ для населення з 8,55 грн за куб.м до 8,38 грн за куб.м,  тобто ціна знизилася на 17 копійок. Про це повідомила на початку квітня прес-служба НАК «Нафтогазу України».  Знизити вартість газу для населення було прямою вказівкою примє΄р-міністра України Володимира Гройсмана. НАК «Нафтогаз» нову цінову політику офіційно оприлюднив ще 19 березня"Нафтогаз України" знизив  ціну на квітень для своїх побутових споживачів на 2%. Отож кінцева ціна газу для побутових споживачів  складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м". Водночас, промислові споживачі "Нафтогазу" купуватимуть газ, на умовах попередньої оплати, за ціною 5 990 грн/тис. куб. м.
Тетяна Письменна

 
Технічне обслуговування газових мереж – відповідальність споживачів PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Технічне обслуговування газових мереж – відповідальність споживачів

Відповідальність за технічний стан газових мереж в багатоквартирних будинках та будинках приватного сектору з 1 січня цього року покладено на мешканців, балансоутримувачів та власників будинків.
Якщо раніше послуга технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж входила до переліку послуг, які надавалися на безоплатній основі за рахунок газового господарства, то тепер ці послуги будуть платними, адже згідно наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10 травня 2018 року №250 визнано таким, що втратив чинність наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 року №35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення» та відповідно набуттям чинності змін в Кодексі газорозподільчих систем та Правил безпеки систем газопостачання. Зміни по-новому регулюють відносини газорозподільчого підприємства із споживачами природного газу. Відтепер кожен власник квартири, голова ОСББ чи власник приватного будинку мають укласти договір із газовим господарством на технічне обслуговування газових мереж на платній основі, адже з відміною 35-го наказу держава вже не компенсуватиме газопостачальному підприємству кошти витрачені на технічне обслуговування мереж споживачів. Про ці нововведення неодноразово йшла мова на щовівторкових нарадах ЖКГ у міській раді, а нещодавно координаційна рада виконавчого комітету Смілянської міськради з питань безпеки та життєдіяльності міста організували семінар-нараду для голів квартальних комітетів, голів ОСББ, підприємців, керівників установ та організацій, діяльність яких пов'язана з проектуванням, ремонтом, технічним обслуговуванням та експлуатацією газового обладнання аби пояснити смілянам нововведення в законодавстві.
У багатоквартирних будинках безкоштовні договори на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж з усіма ОСББ почали розривати ще з листопада 2017 року на підставі пункту 9.2 вказаних договорів, у зв'язку із набранням чинності законодавчого акту щодо встановлення плати за надані роботи з технічного обслуговування газових мереж. Цю роботу виконували поетапно. Тепер же, що укласти договори на платній основі Смілянському УЕГГ потрібно на кожен будинок скласти акт балансового розмежування, тобто задокументувати за технічний стан яких мереж відповідає балансоутримувач, а за які тільки газове господарство. Наразі балансоутримувачі будинків відхрещуються від цієї відповідальності, адже щоб укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж їм необхідно знати вартість цієї послуги та включити її у свій тариф попередньо провівши збори мешканців будинку. У багатоквартирних будинках договір укладається з власниками квартир окремо та з головами ОСББ, обслуговуючими кооперативами чи ЖЕКом ( балансоутримувачами) окремо. На думку голів ОСББ спочатку потрібно скласти ціну на обслуговування, а вже потім заключати договори на цій основі. Голови ОСББ вимагають калькуляцію на кожен будинок, щоб кошти на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж вони змогли включити в обов'язкову сплату споживачами ( мешканцями будинку) та прийняти відповідне рішення на загальнобудинкових зборах, адже самовільно стягувати плату зі споживачів без їх згоди голови ОСББ не можуть.
Натомість провідний інженер Смілянського газового господарства Олександр Васильківський на семінарі-нараді, де смілянам пояснювали нововведення в газовому законодавстві зазначив, що не можна кожному будинку зараз говорити вартість, адже кожен будинок унікальний, там є свої елементи і вартість буде абсолютно різною.
- Споживач — це конкретний кінцевий споживач, той, що отримує газ у своїй квартирі. З ним теж укладається маленький договір на те обладнання, яке у нього є і там теж є певна вартість.  Є калькуляція, є періодичність і об'єм робіт, які ми повинні виконати. Одна плита газова і внутрішній газопровід буде коштувати близько 100 гривень. При збільшенні приладів збільшується відповідно і вартість обслуговування всіх наявних елементів ( водонагрівальний прилад чи котел), - пояснив на семінарі-нараді Олександр Васильківський. У приватному секторі договір укладається з власниками будинків. Вартість технічного обслуговування буде дорожчою, адже в приватних будинках два елементи — ввідний зовнішній і внутрішній газопроводи та до вартості технічного обслуговування входять і газові прилади, які є в будинку.
З ким укладати договір
Договори у багатоквартирних будинках укладати голови ОСББ можуть тільки зі Смілянським УЕГГ, а власники квартир та приватних будинків можуть обирати між місцевим відділенням ПАТ «Черкасигаз» та іншими організаціями, діяльність яких пов'язана із проектуванням, ремонтом та технічним обслуговуванням та експлуатацією газового обладнання.
Що буде, якщо договір не укласти
Затягувати з укладанням договорів та проведенням самого технічного обслуговування не варто, адже згідно з «Правилами безпеки систем газопостачання» у випадку незабезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж передбачено припинення розподілу природного газу. Провідний інженер Смілянського УЕГГ ПАТ «Черкасигаз» Олександр Васильківський наголосив на відповідальності голів ОСББ за безпеку та життя мешканців будинку, яка полягає у дотриманні відповідгного технічного стану внутрішньобудинкових газових мереж. За детальною інформацією споживачі можуть звертатися до місцевого відділення Смілянського газового господарства.  
Тетяна Письменна

 
Запрошення на голосування приносять «мертвим душам» PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Запрошення на голосування приносять «мертвим душам»

Смілянину Володимиру Шолоху під час проведення І туру виборів Президента України прийшло запрошення на участь у голосуванні його матері, яка померла 4,5 роки тому і вже років з 10 ще при житті була громадянкою іншої держави. Весь цей час жінці під час проведення виборів приходять запрошення на голосування, тож день виборів для її сина за відчуттями, ніби поминальний. Запрошення на померлу матір Володимиру Шолоху принесли і цього разу. Його разом із свідоцтвом про смерть матері він взяв з собою та показав членам дільничної виборчої комісії у день виборів у міському будинку культури. Згідно законодавства, зміни у списках виборців вносяться за заявою громадянина, який звернувся, але за п'ять днів до початку голосування. Адже внесення змін до списку виборців – це певна процедура. Але, справа в тому, як пояснює Володимир Шолох, таку заяву чоловікові ніхто не пропонував написати. Звісно, що під час голосування І туру виборів Президента України Володимиру Шолоху не вдалося нічого змінити. Єдине, що порадили члени ДВК виборцю дочекатися 20.00-ї години та перевірити списки виборців, щоб переконатися, що за його матір ніхто не проголосував, або ж прийти наступного дня і написати заяву про виключення його матері із списків. «Мертві душі» у списках виборців є порушенням, протее списки виборців не готує ОВК чи ДВК, вони беруться із загального реєстру виборців, які готує відділ державного реєстру виборців на місцях. Такі порушення зустрічаються скрізь і часто, саме для цього виборцям радять перевіряти свої дані у реєстрі виборців. Значним порушенням є те, коли замість «мертвих душ» голосують живі і реальні люди.
- Свідоцтво про смерть матері та те, що вона була громадянкою іншої держави пройшло по всіх інстанціях. Як можна мертву людину вносити знову і знову до списку виборців? Як формуються ці списки?- обурюється Володимир та чекає на ІІ-й тур виборів, щоб подивитися чи прийде його мертва мама знову голосувати.
21 квітня відбудеться ІІ-ий тур виборів Президента України. Міністерство юстиції України спільно із Координаційним центром з надання правової допомоги та ЦВК в рамках правопросвітницької кампанії #ЯМаюПравоГолосу нагадують громадянам, як реалізувати та захистити своє виборче право та радять обов'язково перевіряти себе у списку виборців. Це можна зробити у відділі державного реєстру виборців Смілянської міської ради до 15 квітня включно по вул. Незалежності, 37 чи за допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця» на офіційному веб-порталі ЦВК.
Також до 18 квітня включно ви можете звернутись з позовом про уточнення списку виборців до місцевого загального суду за місцезнаходженням виборчої дільниці, на якій бажаєте проголосувати. Також цілодобово і безкоштовно в межах України діє єдиний контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 (800) 213 103.

 
Адміністрація ст. Т. Шевченка просить громадян буди уважними і обережними на залізниці PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Адміністрація ст. Т. Шевченка просить громадян буди уважними і обережними на залізниці

Статистика нещасних випадків на залізниці з початку 2019 року свідчить про те, що громадяни продовжують нехтувати правилами поведінки на залізничному транспорті. Як наслідок на станціях, перегонах, територіях підрозділів АТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього, або інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 91 особа, у тому числі 60 із смертельним наслідком.
На регіональній філії «Одеська залізниця» з початку року травмовано 15 осіб проти 10-ти у минулому році, із яких 10 – зі смертельним наслідком, проти 7-ми у минулому році, в т.ч. дітей до 16 років – 1, в 2018 році – 0.
Для збереження життя та здоров'я громадян адміністрація станції ім. Тараса Шевченка вкотре звертається до мешканців та гостей Сміли з проханням дотримуватися основних правил поведінки на залізничному транспорті:
Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда ( локомотива, вагона, дрезини тощо).
При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовцю.
При наближенні поїзда треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
Пішоходам категорично забороняється:
-Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
-Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (алокомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше, ніж 400 м.
-Переходити колію зразу після проходу поїзда, не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
-На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
-Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для пішоходів.
-Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
-На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
-Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
Пам'ятайте: дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонах.
Адміністрація зал. Станції ім.Т.Шевченка

 
Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах! Шановні громадяни! PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах!
Шановні громадяни!

Навесні, разом зі зростанням температури повітря спостерігається також і підвищення показника кількості пожеж у природних екосистемах. Громадяни почали відвідувати ліси та спалювати сміття на присадибних ділянках, тим самим провокуючи виникнення загорянь на відкритій території. За сприятливої погоди люди масово відвідують ліси та парки. Для того, щоб не перетворювати відпочинок на трагедію, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь у лісовій зоні, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав'янистій підстилці. Пам'ятайте, що спалювання сухостою також може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Крім цього, згідно із статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за такі дії громадяни мають нести адміністративну відповідальність.
Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101»
Смілянський районний відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області

 
«ПерваяПредыдущая123456СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 6
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер