Цвітна капуста вважається дієтичним продуктом, тому дуже важливо продовжити споживання цього корисного овоча.

Але що прикро, у свіжому вигляді зберігаються її суцвіття дуже недовго. Тому важливо заготовити їх на зиму. У цьому нам дуже сильно допоможе заморожування, інформує Ukr.Media.

Перед заморожуванням качани треба підготувати. Для чого на обробній дошці у них видаляють верхні темно-зелені листочки. Після цього качани поділяють на суцвіття.

Зайві стебла обрізають, бо вони грубі і особливого харчового значення не мають.

Потім ці суцвіття треба занурити на дві-три хвилини в киплячу воду. Процес називається бланшуванням. Після цього прийому суцвіття витягають на друшляк на п'ять хвилин, щоб вода стекла. Урожай після «лазні» розкладають на кухонному столі для остаточного підсушування.


Висушений урожай залишається тільки розкласти невеликими порціями по пакетикам або пластиковим ємностям і відправити в морозильник. Заморожену капусту використовують у приготованому відвареному вигляді, а також в ароматному супі. Тільки для страв, які готують на сковороді, капусту краще використовувати свіжу, а не морожену.

З солоної цвітної капусти виходить прекрасна закуска і доповнення до смаженої картоплі. Для соління беруть невеликі щільні качани, розбирають їх на суцвіття, як і на заморозку, кладуть в киплячу воду на дві-три хвилини. Після чого, щоб не дати суцвіттям пожовтіти, їх швидко укладають у банки, заливають розсолом: по 0,5 ч. ложки солі на 1 л води. Оптимально, якщо закладають 60 % капусти і 40 % розсолу.