Сегодня : 19 октября, 2017 года, четверг
Баннер
Последний выпуск!
Новини
Прес-центр школи №3-колегіуму повідомляє: PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Прес-центр школи №3-колегіуму повідомляє:

Школа №3-колегіум продовжує співпрацю з міжнародними організаціями, саме тому ми декілька років поспіль беремо участь у спільному освітньому проекті ОБСЄ в Україні та Міністерства освіти і науки України «Зелений Пакет», мета якого полягає у формуванні активного екоцентристського світогляду, усвідомленні того, що кожен з нас несе персональну відповідальність за збереження планети.

У рамках проекту колектив та учні школи №3-колегіуму отримали новий навчально-методичний мультимедійний комплекс, який вже активно застосовують в освітньому середовищі.

Прес-центр школи №3-колегіуму

 
ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН може не розпочатися вчасно PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН може не розпочатися вчасно

2 жовтня у сесійній залі Будинку рад відбулася робоча нарада представників міської влади, депутатського корпусу, теплопостачальних підприємств за участю громадських активістів стосовно початку опалювального сезону, який має розпочатися зовсім скоро. В.о міського голови, секретар міської ради Віктор Федоренко запросив до слова представника ТОВ «Сміла Енергоінвест», які згідно закону мають розпочати опалювальний сезон у Смілі.
Заступник директора з виробництва ТОВ «Сміла Енергоінвест» Андрій Володимирович Ляхов готовність підприємством розпочати опалювальний сезон оцінив у 90 % та зазначив, що найбільшою необхідністю теплопостачального підприємства сьогодні є отримання лімітів на газ, а для цього потрібно укласти договір на реструктуризацію боргу за спожитий газ минулого року. Крім того, підприємству на нещодавньому засіданні виконавчого комітету не затвердили інвестиційну програму та тарифи, які є ще однією умовою для заключення договору про реструктуризацію та отримання лімітів на газ. Заступник керівника з виробництва ТОВ «Сміла Енергоінвест» А. В. Ляхов закликав владу та депутатський корпус до конструктивного діалогу та пропонував міській раді виступити учасником трьохстороннього договору про реструктуризацію, а фактично, стати гарантом того, що теплопостачальне підприємство вчасно поверне НАК «Нафтогаз України» близько 178 мільйонів боргу за спожитий минулого року газ.
Присутні у залі жителі міста, депутати та представники міської влади обурювалися тим, що борги підприємства можуть лягти на плечі містян. Член виконавчого комітету Віктор Овчаренко поцікавився чому теплопостачальне підприємство не відзвітовує куди поділися кошти, які сплачували сміляни та звідки у теплопостачального підприємства взявся такий величезний борг. Представник ГО «Територія Гідності» Станіслав Голубець поцікавився чому теплопостачальне підприємство ніяк не поверне паспорти на теплопостачальне обладнання, адже вони не являються їх власністю та натякнув, що паспорти на обладнання у підприємства заберуть та передадуть їх КП «Смілакомунтеплоенерго».
- Ми хочемо аби Сміла була з теплом, а ви загнали нас у таку боргову яму, що ми не знаємо як з неї вибратися. Минулого року у вас було близько 80 мільйонів боргу, цього року – більше 170, а наступного року скільки буде – 250? - прокоментував ситуацію секретар міської ради Віктор Федоренко та зазначив, що до 16.00 години 3 жовтня підприємство має повернути паспорта та заявив про те, що Сміла не хоче аби тепло в домівки містян постачало ТОВ «Сміла Енергоінвест».
- 1 мільйон 250 тисяч щомісяця ТОВ «Сміла Енергоінвест» має проплачувати НАК «Нафтогаз», але на питання звідки вони братимуть ці кошти підприємство вказує – зовнішнє джерело, що розуміється під цим джерелом? - поцікавився член виконавчого комітету В. Овчаренко.
- Без вирішення тих пунктів, які я тут озвучив тепла у Смілі не буде, - наголосив заступник керівника з виробництва ТОВ «Сміла Енергоінвест» А. В. Ляхов.
До слова запросили керівника КП «Смілакомунтеплоенерго» Володимира Миколайовича Пруса, який ситуацію із майбутнім опалювальним сезоном у Смілі назвав складною та повідомив що комунальне підприємство повністю підготувало пакет документів на отримання ліцензії для надання послуг з теплопостачання, нині чекають поки ТОВ «Сміла Енергоінвест» поверне їм паспорти, а комунальне підприємство в будь-який момент готове взяти на себе відповідальність за початок опалювального сезону в Смілі. Також міська рада виступила гарантом договору про реструктуризацію боргу у сумі близько 7 мільйонів гривень, які ТОВ «Смілакомунтеплоенерго» мало ще до 2010 року.
- Буде важко. Ситуацію і з великою заборгованістю ніхто просто так не залишить, навіть коли піде ТОВ «Сміла Енергоінвест» та залишиться комунальне підприємство. Борги все одно старатимуться повісить на місто і головне всім треба буде витримати ситуацію, яка складеться. Місто стовідсотково не повинно на себе брати борги «Енергоінвесту», - зазначив
В. М. Прус.
Заступник міського голови Олександр Риджаніч зачитав додаткову угоду між міською радою та ТОВ «Сміла Енергоінвест» що зобов'язує теплопостачальне підприємство укласти договір реструктуризації наявного боргу без участі в цьому міської ради, своєчасно розпочати опалювальний сезон у Смілі і забезпечити подальше безперебійне постачання тепла протягом всіх опалювальних періодів.
Тож вчасний початок опалювального сезону у Смілі залишається під загрозою зриву.

 
ТОВ «Сміла Енергоінвест» відмовили в участі міської ради в наданні дозволу на укладення договору про реструктуризацию боргу PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

ТОВ «Сміла Енергоінвест» відмовили в участі міської ради в наданні дозволу на укладення договору про реструктуризацию боргу

6 жовтня відбулася позачергова сесія Смілянської міської ради. На початку засідання керуючий справами виконавчого комітету Олександр Головченко нагородив почесною відзнакою Президента України, державною нагородою «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» смілянина, волонтера Володимира Валявського.
Депутат міської ради Володимир Примак повідомив про те, що 29 наших земляків повернулися цієї ночі додому з областей проведення антитерористичної операції та запропонував провести з ними зустріч найближчим часом.
До присутніх у залі депутатів та громади звернувся житель Сміли Олександр Галущенко, який закликав представників міської влади та громаду до припинення міжусобиць та до спільної діяльності на благо міста і гуртування навколо важливих проблем життєдіяльності Сміли, а саме навколо опалювального сезону, який у Смілі може не розпочатися вчасно та навколо проблеми із діяльністю ТОВ «Сміла Енергоінвест».
На засіданні сесії 22 депутати міської ради розглянули лише одне питання – відмову у наданні дозволу на укладення договору про реструктуризацію боргу ТО В «Смілаенергоінвест». Голова постійної депутатської комісії з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку та боротьби з організованою злочинністю, запобіганню корупції Володимир Примак пояснив суть листа, що надійшов днем раніше до Смілянської міської ради, де ТОВ «Сміла Енергоінвест» звертається до міської ради з пропозицією стати гарантом тристоронньої угоди про реструктуризацію боргу за спожитий минулого року природний газ. Такий договір підприємство хоче заключити з НАК «Нафтогаз України» аби отримати ліміти на газ для початку опалювального сезону цього року та пропонує міській раді стати учасником тристоронньої угоди.
- На мою думку, варто підтримати проект рішення міської ради у відмові і не брати на себе боргові зобов'язання приватної фірми, - прокоментував ситуацію депутат міської ради В. Примак, мотивуючи все тим, що міська рада не може відповідати за приватне підприємство згідно із законодавством.
- З іншого боку якби це було наше комунальне підприємство, то міська влада як власник мала б право підтримати своє підприємство і гарантувати виплату боргів, - сказав В. Примак.
Секретар міської ради Віктор Федоренко поцікавився чому теплопостачальне підприємство не звертається за допомогою до будь-якого банку України, не бере кредит та не сплачує борги за спожитий газ, а хоче повісити свої борги на плечі містян.
Керуючий справами виконавчого комітету Олександр Головченко зачитав присутнім Закон України, а саме ст. 5, п. 4 «Про заходи спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальними та теплогенеруючими організаціями та підприємствами централізованого теплопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії».
Представник ГО «Територія Гідності» Станіслав Голубець поцікавився коли ж ТОВ «Сміла Енергоінвест» поверне комунальному підприємству паспорти на теплопостачальне обладнання та закликав не перекладати борги підприємства на плечі міста.
Депутат міської ради, керівник КП «Смілакомунтеплоенерго» Володимир Прусс заявив, що ТОВ «Сміла Енергоінвест» довели місто до теплового колапсу та закликав депутатів відстоювати інтереси комунального підприємства.
Голосувати за відмову закликали і інші депутати міської ради. Депутат Черкаської обласної ради Олексій Давиденко, який поцікавився чи не призведе дана відмова до того, що міську раду звинуватять у бездіяльності під час можливого зриву опалювального сезону.
Секретар міської ради Віктор Федоренко оприлюднив рішення про відмову в забезпеченні виконання зобов'язань теплопостачальної організації ТОВ «Сміла Енергоінвест» за договором про реструктуризацією заборгованості за спожитий природний газ та заявив, що на законодавчому рівні своїм рішенням міська рада не створює ніяких порушень, бо наступного року, якщо ТОВ «Сміла Енергоінвест» залишаться працювати у Смілі, то місто отримає ще більшу заборгованість перед НАК «Нафтогаз України».
Керівник ТОВ «Сміла Енергоінвест» Ігор Сарнацький повідомив, що підприємство може виконувати всі зобов'язання по дотриманню графіку виплат реструктуризації боргу, вчасно виплачуватиме необхідну суму і борги за його словами ніяк не стануть боргами міста.
- Всі ці розмови є політичними іграми, в які зараз немає часу гратися, бо вже має розпочинатися опалювальний сезон і підприємство розпочне опалювальний сезон, навіть якщо міська рада буде заважати діяльності товариства, - наголосив І. Сарнацький.
Крапку у питанні поставив заступник міського голови Олексій Гончаренко, який повідомив, що у випадку несплати ТОВ «Сміла Енергоінвест» заборгованості за договорами сторін Смілянська міська рада як гарант зобов'язується сплатити кредитору цю заборгованість.
- Ініціатива залучення міської ради до участі в тристоронньому договорі пішла від НАК «Нафтогаз України», які розуміють, що по-іншому вони свої борги не повернуть, - наголосив член виконавчого комітету Віктор Овчаренко.
Після обговорення питання депутати перейшли до поіменного голосування і всі 22 депутати проголосували за відмову в участі міської ради в укладенні договору про реструктуризацию боргу ТО В «Сміла Енергоінвест».

 
Фахівці ЦСССДМ пропонують батькам та дітям стати учасниками цікавих тренінгів PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Фахівці ЦСССДМ пропонують батькам та дітям стати учасниками цікавих тренінгів

Фахівці Смілянського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у ДНЗ № 19 “Світлячок” у Смілі проводять тренінговий курс з формування батьківської компетентності “Батьківство в радість”.

Авторами і розробниками проекту є Г. М. Лактіонова — доктор педагогічних наук, науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Академії педагогічних наук України та І. Д. Звєрєва — доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії соціальної педагогіки Інституту проблем виховання Академії наук України. Тренінговий курс призначений для батьків, які мають дітей від народження до шести років, адже саме у цей період формується ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, і саме на цьому етапі закладаються основи характеру, світосприйняття, інтелектуального розвитку особистості дитини. Основні принципи, які покладено в основу курсу: Бути батьками — важлива та складна робота, але вона може бути задоволенням і щастям; батьки є фундаторами сім'ї; щоб піклуватися про дітей, батьки мають піклуватися про себе; потрібно вчитися бути батьками; батьки вчать своїх дітей власним прикладом; кожен батько, кожна мати та кожна дитина є особливими та ін.

Для дітей у формі гри фахівці ЦСССДМ планують провести заняття на тему “Дитина в безпеці”, де дітей навчатимуть дітей захищатися, правильно поводитися з чужими та незнайомими людьми, формувати навички відчуття особистого кордону, вводити поняття інтимної зони, навчатимуть правилам безпечної поведінки вдома та на вулиці та ін.

Керівництво ДНЗ № 19 пішли на зустріч фахівцям ЦСССДМ та люб'язно погодилися аби вони проводили свої тренінги на базі дитячого садочку для батьків своїх вихованців. Фахівці центру Ольга Рак та Надія Мельник нещодавно презентували ці два тренінги для батьків і їх дітей. Тож спеціалісти ЦСССДМ сподіваються, що їх співпраця з працівниками дитячого садочку “Світлячок”, батьками і дітьми стане ефективною, а зустрічі, які проводитимуться щотижня стануть пізнавальними, цікавими і необхідними як батькам, так і діткам. Подібні тренінги як розповіла фахівець ЦСССДМ Ольга Рак планують проводити також і в інших дитячих садочках та школах міста.
Тетяна Письменна

 


 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер