Сегодня : 20 августа, 2019 года, вторник
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини
В області розпочався сезон полювання на пернату дичину PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

В області розпочався сезон полювання на пернату дичину


Як повідомляє обласне управління лісового та мисливського господарства 10 серпня на Черкащині розпочався сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 29 грудня поточного року включно. Днями полювання встановлено середу, суботу та неділю.

Всього в області функціонує 55 мисливських господарства, з них 5 підпорядковані обласному управлінню. Решта­ – мисливські господарства системи Українського товариства мисливців та рибалок та інших користувачів. Офіційно в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства зареєстровано понад 20 тисяч мисливців.

Лісівники нагадують, що кожен мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

У зв’язку з тим, що триває пожежонебезпечний період, лісівники закликають всіх мисливців не розводити вогонь у лісах і торфовищах та дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї. Також наголошують на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

 
Пройшли навчання підрозділу територіальної оборони Сміли та району PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Пройшли навчання підрозділу територіальної оборони Сміли та району

З 5 по 11 серпня, на Смілянщині, як і в цілому по Черкаській області, проходили навчання для військовозобов’язаних підрозділу територіальної оборони Сміли та Смілянського району. На офіційному відкриті заходу 5 серпня, який відбувся на території військового комісаріату були присутні представники влади Смілянського району. З успішним початком занять військовозобов’язаних привітав заступник голови Смілянської РДА Сергій Глізнецов. А от від міської влади Сміли на урочистості не з’явився ніхто.

Командно-штабні навчання керівного складу підрозділів територіальної оборони проводяться по всій Україні. Наша область долучилася до їх проведення восьмою. А от саме в Смілі навчання такого типу для військовозобов’язаних проводиться вперше.

- Навчання підрозділів територіальної оборони – захід спланований Міністерством оборони України. В Смілі проходили заняття з резервістами підрозділу територіальної оборони м. Сміли та Смілянського району під керівництвом військового комісара Смілянського ОМВК та командира бригади територіальної оборони Черкаської області, підполковника Анатолія Ілліча Стуженка, - розповів командир батальйону тероборони м. Сміли та Смілянського району, майор Сергій Дмитрович Лимар.

Загалом підрозділ тероборони міста та району у своєму складі налічує близько 500 чоловік. Подібні навчання військовозобов’язані проходять раз чи двічі на рік. Термін проведення занять визначається керівним складом ЗСУ та триває від одного дня до місяця в залежності від мети і поставлених завдань. Цього разу заняття проводять для офіцерів управлінського штабу батальйону тероборони. Головна їх мета – підготувати особовий склад до ефективного управління підпорядкованим підрозділом.

- Протягом тижня військовозобов’язані поглиблювали свої знання з військових дисциплін, пройшли індивідуальну підготовку (вогневу, топографічну, інженерну, медичну). Починаючи з 7 серпня тривали заняття за службами та спеціальностями військовозобов’язаних, - додає командир батальйону, майор Сергій Дмитрович Лимар.

Офіцерів, залучених до зборів, навчали інструктори, які брали участь у бойових діях на Сході країни. Основними завданнями підрозділу територіальної оборони є охорона та захист державного кордону; забезпечення умов для надійного функціонування органів влади, військового управління, стратегічного розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтримання правового режиму воєнного стану.

Військовозобов’язані батальйонів тероборони, які беруть участь у навчанні чи зборах мають соціальні гарантії. За резервістами на час проведення навчання зберігається місце роботи незалежно від підпорядкування та форм власності підприємства, а також посада та середньомісячна зарплата. Залученим на збори виплачують грошове забезпечення від військкомату. Також безкоштовно забезпечують військовою формою, харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням.

 

Якщо військовослужбовець оперативного резерву захворів під час зборів та продовжує хворіти після їхнього закінчення, за ним зберігається місце роботи та займана посада, а з дня закінчення зборів замість зарплатні виплачують допомогу з тимчасової непрацездатності.

В якості інструктора-медика взяв участь у навчанні офіцерського складу батальйону територіальної оборони міста та району і відомий смілянин Вадим Козловський – заступник головного лікаря КНП Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської, досвідчений хірург, який кілька раз на рік міняє білий лікарський халат на військовий камуфляж і їде рятувати життя військових та мирного населення у складі ПДМШ ім. Пирогова у прифронтову зону. Під час занять він навчав військовозобов’язаних керівного складу батальйону тероборони правильно і ефективно надавати першу медичну допомогу, адже саме від цих вкрай необхідних навичок часто залежить життя людини.

Тетяна Письменна

 
Відбулося засідання виконавчого комітету PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Відбулося засідання виконавчого комітету

8 серпня відбулося засідання виконавчого комітету Смілянської міської ради під головуванням першого заступника міського голови Олексія Гончаренка. У засіданні взяли участь 14 членів виконкому, які розглянули 26 питань порядку денного.

Одноголосно затвердили висновок органу опіки та піклування про звільнення від виконання обов’язків опікуна щодо недієздатного; ухвалили рішення про проведення чергового призову громадян 1999 р.н; організацію щорічного «Шкільного ярмарку-2019-2020 р» та погодили місця його розташування (по вул. Чорновола, біля центрального ринку, вздовж комплексу магазинів між входами в ринок, на розі бульвару Г.О. Бобринського-вул. В. Чорновола, біля магазину «Школярик», на розі вулиць Г.О. Бобринського-вул. В. Чорновола, біля м-ну «Малятко», по вул. Т. Шевченка-вул.Телеграфній); перерозподілили бюджетні призначення головного розпорядника коштів - управління ЖКГ; розглянули скаргу на постанову адміністративної комісії.

Начальник управління ЖКГ Валентина Зборівська ознайомила присутніх з проектом рішення щодо тимчасового закриття руху транспорту на ділянці від перехрестя вулиць Нахімова – Матушевського до вулиці Любомирська, пов’язане з облаштуванням господарсько-побутової каналізації. Це питання члени виконкому погодили.

Довгий час бурхливо та емоційно обговорювали проект рішення про передачу на баланс КП «ВодГео» оглядових люків, які закупило управління ЖКГ за кошти, отримані за розміщення у місті зовнішньої реклами. Начальник управління Валентина Зборівська пояснила, що у міському бюджеті не закладені кошти на придбання люків, відповідних програм немає, люки постійно крадуть і таким чином в управлінні знайшли спосіб вирішення проблеми закриття та вирішили придбати люки самостійно. Спочатку частина членів виконкому не підтримали дії управління ЖКГ. Свою позицію члени виконкому пояснили тим, що закупівлю люків треба проводити через систему “Прозоро”, що викрадені люки повинна шукати поліція та ін. Дане питання потребує нагального рішення, адже відкриті люки на дорогах, тротуарах — це небезпека для дорослих і дітей, як наголосила Валентина Зборівська. До перегляду даного питання члени виконкому повернулися наприкінці засідання та прийняли позитивне рішення.

Члени виконкому не дійшли згоди у питанні затвердження граничного нормативу рентабельності для розрахунку тарифу водопостачання та водовідведення КП «ВодГео» на рівні 5% - для населення, 10 % для бюджетних організацій та 15 % для інших споживачів.

Під час засідання розглянули питання про укладення договору з автоперевізниками щодо перевезення пасажирів на автобусному маршруті № 3, внесли зміни до складу міської комісії з питань роботи транспорту, складу конкурсного комітету по організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, внесли зміни до паспортів маршруту міських автобусів № 3 та 5 з додатковими пільговими рейсами по маршруту № 5.

Члени виконкому надали дозвіл на встановлення обладнання для спортивного майданчика ФОП Продивус Олегу Сергійовичу, за адресою по вул. Незалежності (територія центральної площі), внесли зміни та доповнення до рішення виконкому від 24.07.2019 р "Про надання згоди на створення об’єкту благоустрою", надали дозвіл на проведення робіт по відновленню елементів благоустрою на розі вул. Незалежності-Героїв Небесної Сотні шляхом здійснення поточного ремонту дитячого майданчику без залучення коштів місцевого бюджету; висадки зелених насаджень в районі перехрестя вищезазначених вулиць. При розгляді даних питань, виникли суперечки між прихильниками облаштування спортмайданчика для стрітболу і противниками його розміщення. Наприкінці засідання члени виконкому розглянули питання служби у справах дітей.

Тетяна Письменна

 
Свята у серпні PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Свята у серпні

14 серпня святкується день семи святих мучеників Маковеїв, або, як кажуть у народі, «Маковія» або Перший Спас (Спас на воді, бо вода цього дня в річках вважається цілющою) чи Медовий Спас.

Свято Маковія утворилось з народних традицій та церковної дати. З одного боку — серпень визначний тим, що це місяць врожаю і щедрості матінки-природи, а саме до дня Медового Спасу треба зібрати урожай меду, адже після цього бджоли дають значно гірший мед. Звідси й пішла “медова” назва. У цей день церква також відзначає Походження чесних древ Животворящого Хреста. Згідно з легендою, частка дерев’яного хреста, на якому розіп’яли Ісуса, врятувала  Константинополь від епідемії небачених масштабів, що передавалась через воду. Цією часткою освятили усі водойми в місті і вони очистились. Звідси й пішла традиція святити воду в цей день та приписувати їй цілющі властивості.

У церквах на Маковія святять букети передосінніх квітів та маку, а також мед. Ще до прийняття християнства на території Київської Русі існувала особлива традиція — створення букетів-оберегів, які називали “маковійчиками”. Ці обереги мали захищати усю родину від біди протягом року. Така традиція не зникла з приходом християнства, а лиш видозмінилась — тепер ці обереги святять у церкві. Букет мають робити саме жінки, а складається він із трав і квітів, при чому кожна з них має своє значення.

В букет кладеться калина, як символ любові і соняшник, як символ сонця. Календула — як захист від різних хвороб та материнка, як захист для продовження роду. Колосся вівса — символ добробуту та врожаю і м’ята — символ спокою і миру. До обов’язкових трав відносяться також ласкавець, тирлич, буркун, полин, макові голівки, чорнобривці, васильки, різні сухоцвіти. Освячені букети, принісши з церкви, зберігають в хаті за образами до весни.

В давнину з настанням весни мак освячений в церкві розсівали по городу, а сухі квіти дівчата на Благовіщення в квітні заплітали у коси, «щоб волосся з голови не випадало». Васильки і чорнобривці жінки додавали у ванну при купанні, щоб зберегти здоров’я. Освяченим у церкві медом обов’язково пригощали нужденних і жебраків, або залишали трохи меду у церкві для бідних.

Обрядовою їжею на Маковія є «шулики» - печені коржі, які ламають на дрібні шматки в макітру і заливають медовою ситою та розтертим маком. Ця страва досить смачна, а особливо її полюбляють діти. Прийшовши з церкви люди обов’язково сідають за стіл та спочатку з’їдають ложку меду запиваючи її трьома ковтками свяченої води.

19 серпня відзначається свято Преображення Господнє, або Спаса. В цей день у церкві святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся та пшениці. Колись віруючі селяни цього дня не їли садовини, бо це вважалося гріхом. Повернувшись з церкви, родина, звичайно, врочисто сідала за стіл і розговлялися: їли яблука з медом і запивала виноградним або яблуневим вином, - «щоб садовина родила».

На Спаса кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!», бо в кінці серпня вже можливі перші незначні заморозки. Перед Спасом є два тижні посту – «спасівка». Існує легенда, що «спасівка» - це продовження Великого посту. Бог призначив для Великого посту 9 тижнів, а святі отці почали просити Бога, щоб щось із тим зробив, бо для людей затяжко витримати такий великий піст. Тоді Бог розділив той піст на дві частини: сім тижнів весною перед Великоднем і два тижні вкінці літа перед другим Спасом. Ось чому за народними віруваннями у спасівку треба так само постити, як і у Великий піст.

 


Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер