Сегодня : 12 декабря, 2018 года, среда
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини
Урок історії та пам'яті про Революцію Гідності для школярів PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Урок історії та пам'яті про Революцію Гідності для школярів

Ряд заходів з нагоди Дня Гідності та Свободи, який традиційно з 2014 року відзначають в Україні, вшановуючи пам'ять учасників Майдану та Революції Гідності 2013-2014-х років відбувся у культурних та освітніх закладах Сміли.  
У Смілянській центральній дитячій бібліотеці 21 листопада для учнів  4-А та 5-Б класів НВК «Лідер» бібліотекарі провели історичний урок пам'яті. На захід діти завітали разом із класними керівниками Ольгою Литвин та Юлією Битько.  
Для всіх зацікавлених історією відвідувачів бібліотеки у читальному залі працювала книжкова виставка дбайливо підібрана бібліотекарями під назвою «Революція Гідності: ми маємо пам'ятати», де працівники книгозбірні презентували  найцікавіші збірки, що розповідають про непересічні події з новітньої історії України — Революцію Гідності, Майдан та військовий конфлікт на Сході.
Ведучі розповіли школярам про трагічні події Революції Гідності.  Приємною, пізнавальною і цікавою для учнів стала зустріч із активними учасниками Євромайдану - Михайлом Семагіним, Олександром Галущенком та Миколою Липовим. Живе спілкування з учасниками Майдану, непересічний погляд на події нещодавніх років, спогади безпосередніх учасників Революції Гідності почуті з перших вуст краще за будь-яку книгу чи відеосюжет врізаються в пам'ять.  Завідувач сектору читачів 1-4-х класів та дошкільнят Юлія Близнюк розповіла про нашого земляка Юрія Пасхаліна, який загинув на Майдані, учасники заходу поіменно згадали всіх, кого нині називають Небесною Сотнею. Гості заходу побажали учням бути справжніми патріотами України, боротися за свою гідність і незалежність, будувати свою державу, творити  майбутнє та закликали дітей любити рідну землю, шанувати  рідну мову, виростати патріотами.
Для гостей заходу школярі підготували поетичні виступи, хором виконали пісню. Учениця  4-А  класу Софія Артеменко виконала пісню «Боже, Україну збережи». Учасники історичного уроку пам'яті вшанували хвилиною мовчання  загиблих під час революційних подій на Майдані наших земляків та героїв Небесної Сотні. Бібліотекарі та класні керівники школярів сподіваються, що подібні заходи примножать у дітей почуття патріотизму до рідної Батьківщини, а проведена зустріч з активістами Майдану, живе спілкування, спогади про загиблих героїв, про важливі події Революції Гідності залишаються в серці кожної дитини, навчать не бути байдужими,  відстоювати ідеали свободи гідності та відданості нашій країні.
Тетяна Письменна

 
Відбулося засідання комісії ЖКГ PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Відбулося засідання комісії ЖКГ

28 листопада відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань ЖКГ під головуванням депутата міської ради Ольги Нікітченко. Члени комісії розглянули 6 питань порядку денного — передання об'єктів комунальної власності в оренду, передачі квартири на баланс відділу охорони здоров'я, скасування рішення міської ради “Про надання гарантій Смілянської міської ради ПАТ “Укргазбанк”, яким міська рада на одній із сесій дозволила КП “Смілатеплокомуненерго” взяти кредит у ПАТ “Укргазбанку” для забезпечення проведення опалювального сезону. Так, як це рішення в зв'язку з останніми подіями в Смілі вже не актуальне, то від взяття кредиту варто відмовитися,  про що й говорили члени даної комісії.
Під час засідання порушили питання про долю приміщення ДЗ “СМСЧ № 14. Сміляни хвилюються, що у зв'язку із становищем в якому протягом року знаходиться медичний заклад, його в недалекому майбутньому може чекати доля як у колишнього радіоприладного заводу. Як розповів начальник відділу охорони здоров'я Микола Стуженко приміщення ДЗ “СМСЧ № 14” знаходиться в комунальній власності міста на балансі відділу охорони здоров'я та було передано в оренду державному медичному закладу. Сьогодні створити на базі цього приміщення якусь медичну службу є недоцільним, адже приміщення не відповідає нормам і потребам медичних закладів, багато мереж вже вирізані, зокрема  кабелі електромереж та лічильники, в лікарні немає тепла.  Договір оренди у ДЗ “СМСЧ № 14” закінчується 24 грудня. Микола Стуженко написав клопотання до міської ради про потребу віднайти кошти на організацію охорони цього приміщення. Була створена робоча група по перевірці стану “СМСЧ № 14”. 26 листопада комісія, в яку входив і начальник відділу охорони здоров'я перевіряли даний медичний заклад. Документацію щодо заробітної плати працівників, відвідування працівників, їх табелювання  не надали мотивуючи це тим, що заклад проходив перевірку Міністерством охорони здоров'я, кому вони безпосередньо підпорядковуються.
Начальник відділу охорони здоров'я Микола Стуженко запропонував переобладнати приміщення “СМСЧ № 14” під гуртожиток для медичних працівників та повідомив, що через п'ять років на медичну галузь Сміли очікує катастрофічна ситуація, адже 75-80%  медичних працівників міста — це люди пенсійного або передпенсійного віку, а молодь не хоче залишатися працювати у місті, адже тут медичних працівників не забезпечують службовим житлом. Щоб залучати до міста молодих і перспективних медичних працівників Микола Стуженко запропонував переобладнати приміщення ДЗ “СМСЧ № 14” під гуртожиток чи квартири для працівників медицини та надавати їм житло.
- Як тільки “СМСЧ № 14” покине дане приміщення вже наступного дня в будівлі виріжуть весь метал та винесуть все обладнання, - прокоментував ситуацію начальник управління економічного розвитку Олександр Плакса.
Члени комісії розглянули проект рішення про передачу двокімнатної квартири на баланс відділу охорони здоров'я для забезпечення працівників службовим житлом. Микола Стуженко розповів про проблему із кадрами медичних працівників у Смілі. Так, сьогодні немає кому працювати у травматологічному відділенні міської лікарні. Досвідченого травматолога вже знайшли в Черкасах, але працює він аж у Кропивницькому, бо там йому не тільки зарплату платять, а й надали службове житло. Проте, за словами Миколи Стуженка лікар не проти перейти працювати в Смілу, якщо його забезпечать службовим житлом. Сьогодні є можливість  обміняти квартиру площею  18 кв. м, де проживає смілянський лікар-фтизіатр разом з дружиною та маленькою дитиною та надати їм квартиру більшу за площею, а лікарю-травматологу надати попереднє житло. Це дасть можливість розширити і поліпшити житлові умови молодій сім'ї медиків та вирішити питання з пошуком травматолога для міської лікарні. Члени комісії пропозицію М. Стуженка не підтримали.  
Наступним питанням члени комісії розглянули питання безоплатної передачі незавершеного будівництва - реконструкції мережі зовнішнього освітлення та розглянули питання скасування рішення міської ради “Про надання гарантій Смілянської міської ради ПАТ “Укргазбанк”.

 
Голова Черкаської ОДА О. Вельбівець про ситуацію з теплопостачанням у Смілі PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Голова Черкаської ОДА О. Вельбівець про ситуацію з теплопостачанням у Смілі

У Смілі продовжують вирішувати ситуацію з опаленням. Рішення про підписання договору КП «Смілатеп-локомуненерго» з ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на газопостачання 22 листопада підтримали депутати Смілянської міськради. Це – перші кроки до врегулювання цього питання.
Як наголосив Президент України, Сміла не має брати на себе боргові зобов'язання. Тариф на тепло у разі підписання угоди з НАК «Нафтогаз України» буде значно нижчим, ніж при споживанні газу у трейдера. Паралельно триватимуть судові процеси і встановлення кінцевого винуватця, того, хто сьогодні вкрав цей ресурс. Але це паралельний процес, який буде продовжуватися певний період.
На сьогоднішній день рішенням міської ради передбачено, що вона закріплює цей борг за комунальним підприємством, яке було учасником договору про спільну діяльність.
Тому в цій ситуації фіксування боргу за комунальним підприємством - це уповноваження на проведення його реструктуризації та підписання договору з НАК «Нафтогаз» на постачання газу. Поки що ці відносини міста з НАК «Нафтогаз» не врегульовані. І на сьогодні, по суті, відбирання газу відбувається без договору. І коли настане момент виставлення рахунків, може так статися, що вони будуть вже не за пільговими тарифами, а з використанням коефіцієнту розбалансу, який застосовується у газотранспортній системі.
У жодному разі, чітко регламентуючись законодавством, реструктуризований борг не може бути включений в тариф, тому це ніяким чином не ляже фінансовим тягарем на людей. Водночас Сміла не бажає визнавати цього боргу, але так бути не може!
Якщо відносини буде врегульовано між НАК «Нафтогаз» і споживачем газу та відображено в договорах, тоді можна буде стверджувати, що місто, не маючи достатнього ресурсу, може звертатися до держави за стабілізаційною дотацією, за наданням безповоротної позики тощо. Але цей процес потрібно розпочати.
Крім того, якщо розглянути структуру боргу, то 2/83 заборгованості становить сума штрафних санкцій та різниці в тарифах, які можливо винести за «рамки» боргу. І залишиться заборгованість, що підлягає реструктуризації, не надто критична та підйомна для місцевого бюджету м. Сміла.
За матеріалами Черкаської ОДА

 
Відбулася 83-я сесія міської ради PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Відбулася 83-я сесія міської ради

Чергова 83-я сесія Смілянської міської ради 29 листопада пройшла під головуванням секретаря міської ради, в.о. міського голови Костянтина Синьогуба. 27 з 36 присутніх на засіданні депутатів розглянули 124 проекти рішень, які були попередньо розглянуті на депутатських слуханнях та профільних комісіях. Секретар міської ради Костянтин Синьогуб  повідомив, що до міської ради надійшла телефонограма від адвоката Володимира Молодчина щодо скасування 27.11.2018 року шостим апеляційним судом рішення суду першої інстанції про поновлення міського голови на посаді і відмову у задоволенні позову Олексія Цибка, а отже Костянтин Синьогуб  із 27 листопада виконує обов'язки міського голови та проводитиме сесію.
Олексій Цибко назвав рішення суду «політичною розправою» за те, що Сміла не визнала борги ТОВ «СмілаЕнергоінвест» за КП «Смілатеплокомуненерго», як того вимагав ПАТ «НАК Нафтогаз України». Окрім цього, у «Нафтогазі» хочуть аби за комунальним підприємством визнали борги ще 2012-2013 років, яким 6 років як минув термін. Олексій Цибко повідомив, що не збирається опускати руки та подав свою кандидатуру на посаду президента. Ще екс-голова Сміли закликав смілян не здаватися та продовжувати боротьбу з несправедливими вимогами ПАТ «НАК Нафтогазу України» та обіцяв свою підтримку.
Депутат Андрій Старіков від ВО “Свобода” прокоментував рішення депутатів минулої сесії про підписання договору  між КП “Смілатеплокомуненерго” з ПАТ “НАК Нафтогазом ” про постачання природного газу та запропонував створити робочу комісію, яка детально вивчить питання підписання договору. Рішення окремих депутатів визнати борги ТОВ «СмілаЕнергоінвест» Андрій Старіков назвав  “ганебним” та заявив, що хоче подивитися в очі тим депутатам, які проголосували «за»  визнання боргових зобов'язань. Андрій Старіков звернувся до депутатів з проханням підтримати питання винесене на сесію з ініціативи ВО “Свобода” про використання червоно-чорного прапора на адміністративних будівлях під час відзначення державних свят.  Депутат Володимир Примак прокоментував рішення минулої сесії та пояснив, яким чином не підписали взяття боргів на місто.
Керівник КП “Смілатеплокомуненерго” Ігор Ройко пояснив, що борги КП “Смілатеплокомуненерго” рішенням минулої сесії не визнали, адже не погоджуються із вимогами, де на місто пропонують “повісити” борги, ще минулих років починаючи з 2012 року.
- Згідно ч.3 ст. 22-ї «Про теплопостачання» за якою «НАК Нафтогаз» хоче стягнути борги ТОВ «Сміла Енергоінвест» ці борги є не підтвердженими. Ми подали позовну заяву, щоб до нас не застосовували розбалас та нараховування коефіцієнтів. Тільки суд має право визнати боржники ми чи ні. В тих договорах,  які я відвіз ми визнаємося як новий боржник, там є такі суми вказані як судовий збір за 2012-й рік в якого сплив трирічний термін давності. І ці борги ляжуть на місто, а ТОВ «СмілаЕнергоінвест» вийде «білим і пухнастим» постачальником тепла, - зазначив керівник КП «Смілакомунтеплоенерго» Ігор Ройко.
Про те, що Сміла не визнає борги запевнив в.о. міський голова, секретар міської ради Костянтин Синьогуб та повідомив, що 30 листопада запланована поїздка до «НАК Нафтогазу».
Депутати перейшли до розгляду 124-х проектів рішень порядку денного, 98 проектів рішень з стосувалися розгляду земельних питань.
Депутати внесли зміни до бюджету на 2018-й рік, затвердили Програму підтримку розвитку туризму на 2019-2023-роки, підтримали виділення одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям за контрактом, які уклали контракт у 2017 році та членам їх сімей, надали пільги людям, котрі мають інвалідність по зору у сплаті за комунальні послуги, виділили кошти смілянам, котрі потрапили в складні життєві обставини, передали квартиру на баланс відділу охорони здоров'я, внесли зміни до затвердження плану регуляторних актів на 2018-й рік, загального переліку об'єктів комунальної власності, які можуть бути передані в оренду, розроблення схеми санітарного очищення міста, внесли зміни до Програми утримання світлофорних об'єктів ДП МВС України, списали багатоквартирний будинок з балансу СКП «Наш дім» та передали його на баланс ОСББ, підтримали використання червоно-чорного прапора на адміністративних будівлях під час державних свят, затвердили список присяжних Смілянського суду, скасували рішення міської ради Про надання гарантій міської ради ПАТ «Укргазбанк» (що стосувалося взяття кредиту для КП «Смілатеплокомуненерго» для забезпечення проведення опалювального сезону), підтримали повторне звернення депутатів міської ради до Президента України щодо відмови визнавати борги ТОВ «СмілаЕнергоінвест» за комунальним підприємством.

 
“16 днів проти насильства” PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

“16 днів проти насильства”

Всеукраїнська щорічна акція під такою назвою стартувала у Смілі 25 листопада. Триватиме її проведення до 10 грудня. Проведення акції ініціюється міжнародною спільнотою ще з 1991 року. 25 листопада не дарма обрано днем початку акції, адже цього дня світова спільнота  відзначає Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Про це інформують у Смілянському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Основними завданнями акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства; проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства; формування свідомості громадян щодо нетерпимого ставлення до проявів насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шіснадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У Смілянському міському центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді розробили план заходів, які будуть проводитися фахівцями з соціальної роботи щодо інформування серед учнів навчально-виховних закладів та населення міста з метою попередження домашнього насильства, організації активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві.

 
«ПерваяПредыдущая1234СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 4
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер