Сегодня : 20 июля, 2018 года, пятница
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини
Сміляни підтримують петицію про обладнання шкіл та садочків автономним опаленням PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

На минулій сесії міської ради, яка відбулася 5 липня 23 депутати  підтримали петицію опубліковану на сайті міської ради про надання дозволів жителям міста на відключення від мереж централізованого опалення. Сьогодні на сайті міської ради добігає кінця збір підписів під петицією «Про прийняття рішення міської ради щодо облаштування об'єктів дитячих садочків та шкіл міста Сміла автономним опаленням до початку опалювального сезону 2018-2019 років». Дана петиція опублікована 25 травня цього року. Її  ініціатором є смілянка Леся Савчук. Станом на 6 липня під петицією вже зібрано 118 з 150-ти необхідних підписів. До кінця збору підписів залишилося  менше 50-ти днів. Вимога обладнати дитячі садочки та школи міста автономним опаленням пов'язана із проблемним опалювальним сезоном у місті. Під час минулого опалювального сезону котельні міста відключали від газопостачання майже щотижня, через що у навчальних закладах робили вимушені карантини та канікули, що призвело до порушення освітнього процесу. Температура повітря в групах сягала +10 ̊С. Причиною таких проблем з опалювальним сезоном стала колосальна заборгованість  ТОВ «Сміла Енергоінвест” за спожитий газ. Протягом попереднього опалювального сезону питання з покращенням теплопостачання в місті лишилось не вирішеним, заборгованість підприємства за використаний газ не погашено, виконавця послуг в січні не визначено, нарощена нова заборгованість вже комунального теплопостачального товариства.  НАК «Нафтогаз України» не готовий укладати з теплопостачальною організацією угоду про надання лімітів на газ для успішного проведення майбутнього опалювального сезону. В разі, навіть, укладення договору реструктуризації між КП «Смілакомунтеплоенерго» та НАК «Нафтогаз України» щодо погашення заборгованості за минулий період, дана заборгованість може бути не погашена, тож майбутній опалювальний сезон у Смілі знаходиться на межі зриву.  Щоб не ризикувати здоров'ям та якістю знань наших дітей авторка петиції Леся Савчук запропонувала розробити проект рішення про встановлення автономного (індивідуального) опалення в школах та садочках. Авторка петиції пропонує доручити керівникам навчальних та дошкільних закладів обрати можливі варіанти облаштування закладів автономним опаленням через розроблення проекту та встановлення альтернативної модульної котельні (або твердотопливних котлів) власними силами або ж проведення перемовин із сторонніми організаціями, або надавачами таких послуг, визначених рішенням виконавчого комітету виконавцями послуг з постачання теплової енергії в місті. Такими організаціями можуть бути  «Компанія АДЕП», чи то ТОВ «Сміла-Тепло-2017», або ж інша стороння організація з подальшим визначенням її надавачем послуг з теплової енергії.
Тетяна Письменна

 
Депутати підтримали петицію про надання дозволів на відключення від мереж ЦО PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

173 підписи зі 150 необхідних зібрала петиція опублікована на офіційному сайті міської ради від 29 травня цього року та ініційована смілянкою Лесею Савчук. Суть її звернення стосується прийняття рішення міської ради щодо надання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення всім охочим мешканцям міста Сміла для облаштування своїх осель індивідуальним (автономним) опаленням до початку опалювального сезону 2018-2019 років. У тексті петиції  Леся Савчук пояснила причини, чому процедура отримання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення має бути полегшена, адже опалювальний сезон 2018-2019 років може бути зірвано через відомі всім причини. Леся Савчук на засіданні сесії подякувала небайдужим смілянам, які підтримали петицію та попросила депутатів погодити запропоновану нею петицію.
«Опалювальний сезон в 2017-2018 роках почався із запізненням, аж на початку листопада. Котельні зупинялись щотижня. Зростала соціальна напруга серед населення – в оселях температура повітря була +10 ̊ +14 ̊С. При роботі котелень - +16 ̊С. Причиною тому слугувала колосальна заборгованість теплопостачальної компанії за спожитий газ. Протягом попереднього опалювального сезону питання лишилось не вирішеним, заборгованість не погашено, виконавця послуг в січні не визначено, нарощена нова заборгованість. З відео засідання Громадської ради від 15.05.2018 року, стало зрозуміло, що питання опалювального сезону в місті Сміла під великою загрозою. НАК «Нафтогаз України» не готовий укладати з теплопостачальною організацією угоду про надання лімітів на газ для успішного проведення майбутнього опалювального сезону. В разі, навіть, укладення договору реструктуризації між КП «Смілакомунтеплоенерго» та НАК «Нафтогаз України» щодо погашення заборгованості за минулий період, дана заборгованість може бути не погашена. В структуру витрат тарифу дану заборгованість включити неможливо. З яких коштів підприємство буде її погашати? Плановий прибуток має бути спрямований на інвестиційну складову та сплату податку на прибуток. Виходячи з вищезазначеного, висновок один: Опалювальний сезон 2018-2019 років під загрозою зриву. Всі втрачають дорогоцінний час. Пропоную розробити проект рішення міської ради та надати дозволи на відключення від мереж централізованого опалення всім охочим мешканцям міста Сміла для облаштування своїх осель індивідуальним (автономним) опаленням до початку опалювального сезону 2018-2019рр. В подальшому доручити відповідним структурним підрозділам виконавчого комітету розробити Програму співфінансування щодо облаштування осель індивідуальним (автономним) опаленням пільгової (малозабезпеченої) категорії населення міста...», - йдеться у тексті опублікованої петиції.
На останній сесії міської ради, яка відбулася 5 липня депутати кількістю у 23 голоси підтримали дану петицію, а 5 депутатів утрималися.
Тетяна Письменна

 
В Смілі почали ремонтувати ділянки дороги за кошти виділені з державного бюджету PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Ситуація із ремонтом доріг у Смілі критична. Всі, хто змушений проїжджати через Смілу воліли б оминати наше місто як кажуть “десятою дорогою” аби не трястися по ямах та вибоїнах, що рясно вкрили всі в'їзди та виїзди з міста, а також центральні дороги. Місто без доріг не може бути цікавим для інвесторів, адже транспортне сполучення одна з важливих умов їх залучення.  Перевізники відміняють рух рейсових автобусів, бо вони вже не можуть їздити тим, що колись називалося смілянськими дорогами. Але нещодавно ситуація нарешті почала зрушати з місця.
4 липня у Смілі розпочали ремонтувати дорогу по вулиці Незалежності в районі автостанції при виїзді з міста (від знаку “Сміла” до мосту). Поточний середній ремонт дорожнього покриття виконує черкаська компанія “Лемош” за кошти виділені з державної субвенції. Вартість робіт - трохи більше 2-х мільйонів гривень. За ці кошти виконавці робіт мають заново покласти 6-ти сантиметровий шар асфальту.  Від мосту і до перехрестя вулиці Уманської та Незалежності асфальт буде укладатися квадратами протяжністю від 5 до 25 метрів.
З державного бюджету на ремонт доріг державного значення, які пролягають через Смілу цього року було виділено 24 мільйони гривень. З міського бюджету виділено 21 мільйон гривень на ремонт доріг, а це майже 10 % від річного бюджету міста. Тож цього року освоїти на ремонті доріг Сміла має 46 мільйонів гривень. Проте, ремонт доріг у нашому місті проходить не без проблем...
Тендерним комітетом управління ЖКГ було проведено електронні торги в системі “Прозоро” та визначено виконавця ремонту доріг. Інші учасники тендерної процедури оскаржили рішення тендерного комітету та звернулися із заявою до  Антимонопольного комітету України. 19 липня Антимонопольний комітет має винести рішення щодо проведеного тендеру та отриманих результатів. Якщо Антимонопольний комітет не відхилить рішення тендерного комітету, то управління ЖКГ підпише договір з переможцем тендерної процедури і він приступить до виконання робіт. Якщо ж АМКУ визнає проведення тендеру з порушеннями, то доведеться оголошувати про проведення нової процедури. На це піде ще близько 40-ка днів. В такому разі, ремонт доріг у місті зможуть розпочати тільки восени.
З 21 мільйону гривень, які виділилися на ремонт доріг цього року з міського бюджету зроблено за 9 мільйонів гривень проектно-кошторисну документацію та комплексну експертизу дороги по вул. Соборній. Всього на цій вулиці необхідно відремонтувати три відрізки дороги, які знаходяться в жахливому стані. Тож за ці кошти, а це 8 мільйонів 200 з лишком тисяч буде проведено ремонт лише одного з трьох відрізків. 6 липня відбулося відкриття тендеру по двох відрізках дороги по вулиці Соборній та вул. Мазура. Очікується цього тижня виділення коштів на ремонт доріг по вулиці Трипільській та Уманській.
Щодо ремонту доріг на інших вулицях, то за словами в.о. начальника управління ЖКГ Сергія Чередніченка, управлінням ЖКГ спільно з міською радою прийнято рішення про те, що всю асфальтну крихту, яка залишатиметься після фрезерування доріг буде використано для усунення ям на дорогах. Такі ремонтні роботи за допомогою бітумної емульсії з використанням повітродуйки та віброплити буде виконувати СКП “Комунальник”.
Тетяна Письменна

 
Смілу відвідав лідер «Національного Корпусу» Андрій Білецький PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Смілу відвідав лідер «Національного Корпусу» Андрій Білецький

6 липня у малому залі Будинку культури відбулася зустріч із лідером  партії “Національний корпус”, першим командиром полку “Азов”, Народним депутатом України, заступником голови Комітету з нацбезпеки та оборони Андрієм Білецьким, який відомий також як ініціатор цілої низки громадських проектів, серед яких дитячий національно-патріотичний табір “Азовець”, “Пам'ять Нації”, “Одна кров”, “Міцна родина”, “Спортивний корпус”, які спрямовані на розвиток молоді, забезпечення порядку на вулицях міст та збереження національної пам'яті. Андрій Білецький на зустріч зі смілянами приїхав з невеликим запізненням та відразу перейшов до обговорення загальнонаціональних проблем з якими нині живуть пересічні українці. Разом з лідером Нацкорпусу до Сміли приїхав також Народний депутат Олег Петренко. Війна на Сході, неефективна політика уряду в обороноздатності країни, низькі демографічні показники та нездоланна корупція — ось основні загальнонаціональні проблеми без вирішення яких не можливо побудувати нормальне життя в Україні. Головний акцент політики “Національного корпусу” полягає у залученні до діяльності молоді, які й формують головний склад активістів організації. Поспілкувався зі смілянами і керівник Смілянського осередку “Нацкорпусу” Костянтин Рубановський. Говорили загалом про місцеві наболілі проблеми — відсутність доріг та потребу змінювати владу на місцях, аби до влади прийшли ті, хто дійсно зацікавлений у розвитку міста, створенню комфортного середовища для проживання містян та вирішення актуальних проблем в яких нині потопає Сміла.
Тетяна Письменна

 
Пільговикам відновили БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД у громадському транспорті PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

На сесії Смілянської міської ради, яка відбулася 5 липня депутати розглянули питання про відновлення пільгового проїзду у міському громадському транспорті. На сесії виступила голова кварткому № 1 Людмила Коваленко, яка звернулася до депутатів з питанням відновлення автобусного маршруту № 37, адже перевізник ФОП Плюта відмінив курсування цього автобусу через заборгованість міської ради за перевезення пільгових категорій населення:
- Багато пенсіонерів їздять на базар, в аптеку, в місто, бо у нас нема аптеки. Автобус у нас тільки 37-й ходить. Перевізник Плюта сказав, що автобус не рентабельний та зняв його з рейсу, - розповіла Людмила Коваленко та повідомила, що сміляни, які користуються послугами автобуса № 37 збираються після сесії йти перекривати виїзд із гаражів приватному підприємцю Плюті, аби жоден з його автобусів не виїхав на свій маршрут поки не буде відновлено курсування автобусу № 37.
У своєму зверненні сміляни вимагали повернути курсування потрібного їм громадського транспорту та вимагали покарати перевізника, який виграв тендер на перевезення, але не дотримується виконання умов договору. Вислухавши громаду, яка активно підтримувала свого голову кварткому депутати в першу чергу розглянули питання про перевезення пільгових категорій населення. Окремі депутати висловили свою думку про те, що відміняючи маршрути своїх автобусів деякі перевізники прикриваються нерентабельністю автобусних маршрутів аби шантажувати владу і повернути собі кошти за здійснення пільгових перевезень пасажирів. Тож депутати прийняли рішення на користь перевізників та смілян, які користуються своїм правом безкоштовно їздити громадським транспортом за бюджетні кошти  і повернули їм пільги. Після цього рішення перевізник ФОП Плюта, як зазначив секретар міської ради Костянтин Синьогуб, вже наступного дня  мав відновити курсування автобуса № 37.
Відкритим залишається питання про відновлення маршруту автобуса № 3. Як відомо перевізник  “Смілянське АТП-17128” відмінили рейс даного автобусу через поганий стан дороги, якою їздить автобус.  Проте вирішити дане питання швидко не вдасться, адже ремонт цієї дороги не буде проводитися найближчим часом.

 
«ПерваяПредыдущая123СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 3
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер