Сегодня : 20 сентября, 2018 года, четверг
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини
З історії встановлення дати заснування Сміли PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

З історії встановлення дати заснування Сміли

Цього року День міста Сміли припадає на 15-16 вересня. Датою заснування нашого міста офіційно вважають 1397-й рік, тож незабаром  Смілі виповниться 621-й рік. Ще не так давно у 2000-х роках місто святкувало 460-ту річницю від року свого заснування, але завдяки археологічним розкопкам, дослідженням вчених, археологів, істориків, краєзнавців місто “постарішало” майже на 200 років. На підставі проведених історико-археологічних досліджень 25 серпня 2009 року міською радою Сміли прийнято рішення встановити часом заснування міста 1397-й рік.
День міста сміляни вперше відсвяткували
у 1992 році
Робота по встановленню офіційної дати заснування міста розпочалася ще в 1990-х роках. За цей час опрацьовано значну кількість документів, різноманітних історичних джерел, які підтверджують на місці існування сучасної Сміли поселення, що носило назву Тясмино, Яцькова слобода. У праці лауреата Шевченківської премії, доктора філологічних наук Л. Є.  Махновця “Літопис руський” міститься гіпотеза, згідно якої вік Сміли визначається цифрою у 800 років.  Щоб встановити рік заснування Сміли, спростувати чи підтвердити гіпотезу Л. Махновця і було організовано проведення ґрунтовної  пошуково-дослідницької  роботи, в основу якої лягли праці українського історичного краєзнавства: Л. Похилевича, П. Клепацького,  О. Яблоновського, документи та матеріали Ірдинського ( Виноградського) монастиря. Було прийнято рішення про організацію археологічної експедиції: “Сміла — 1992” під керівництвом Спілки краєзнавців Черкащини та працівників міського краєзнавчого музею, обстежено місця злиття річок Тясмин і Сріблянка та територію Замкової гори ( колишній польський цвинтар).
Знайдені археологічні знахідки  були датовані XVI-XVIII ст.  Аналіз знайденого здійснювався на основі монографії П. Клепацького “Очерки истории Киевской земли», відшуканої працівниками  міського музею в історичній бібліотеці Інституту історії АН УРСР.  Відповіддю на запит до Інституту української археології  АН України , було підтверджено, що перші поселення на річці Тясмин, на місці котрого в  XVI ст. виникла поселення Тясмино, як попередник Сміли, існували вже між 1533 та 1544-ми роками. Саме це і слугувало відзначенню у 1992-му році 450-ї річниці з часу заснування Сміли та запровадженню загальноміського свята “День  міста Сміли”. В усіх  матеріалах досліджень було зазначено, що дата заснування міста може змінюватися в сторону збільшення при проведенні більш ґрунтовних досліджень.
Чому Сміла “постарішала” на 200 років
Новий етап визначення дати заснування міста розпочався у 2007 році, коли в жовтні міською радою Сміли було прийнято рішення про прийняття Програми заходів щодо уточнення часу заснування міста Сміли. Працівники археологічної інспекції  управління культури Черкаської ОДА  під керівництвом старшого наукового співробітника О. Назарова продовжили археологічні дослідження, які перевершили сподівання місцевих краєзнавців. Знайдені фрагменти керамічного посуду дозволили стверджувати, що найдавніші поселення на території міста виникли ще на початку раннього залізного віку, орієнтовно у IX-початку VII ст. до н.е. “...Цілком можливо, що саме тоді й було збудовано тут першу фортецю, адже спорудження у цей час городищ на берегах Тясмину набуває масового характеру”, - адже в довідці про результати дослідження городища “Замок” зазначено, що вказане городище  споруджено на території більш давніх поселень чи городищ.
Краєзнавець і дослідник українських старожитностей  Іван Фундуклій у своїй праці “Обозревание валов, могил и городищ Киевской губернии» ( 1848 р) час виникнення середньовічного замку, що знаходиться мало не в центрі міста також відніс до XIV століття, а його висновок підтвердив в археологічній праці “Археологічна карта Киевской губернии» В. Б. Антонович.
Київська земля наприкінці  XIV століття виглядала з одного боку васальним князівством Орди, а з іншого провінцією — Литовсько-Руської держави.  Радикальним захистом від степовиків були городи, замки, замочки. Саме завдяки Олександру Вітовту Київщина була, як ніколи, захищеною.  Він став споруджувати фортеці та замочки на кордонах Київської землі, які в той час проходили по Тясмину або в сусідстві з ним. Одним із таких прикордонних форпостів і був замочок на Тясмині, який виник за часів правління Олександра Вітовта близько 1397 року.
За матеріалами книги “Крізь минуле вдивляємося в майбутнє”
( бібліотека г-ти “Сміла”)
підготувала Тетяна Письменна

 
Перше вересня – по новому PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Перше вересня – по новому
Першого вересня гостинно відчинились двері нашої школи для маленьких першокласників, які переступили поріг колегіуму для здобуття нових знань. Рідна школа з радістю зустріла учнів других класів, в яких продовжується пілотування нового Державного стандарту початкової освіти. З усмішками та яскравими спогадами про літній відпочинок переступили шкільний поріг учні 3-11-х класів.
Свято першого дзвоника цього року було особливим, не традиційна лінійка, як у попередні роки, а особливе родинне свято «Діти об'єднують Україну». Відчуття, які виникли цього дня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань запам'ятався яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей, відтепер все буде по новому, тому символічним стало і відзначення свята – у формі родинного заходу. Ми прийняли до своєї великої шкільної родини учнів, які навчатимуться за новими стандартами Нової української школи!
Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Нова книга на бібліотечній полиці PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Нова книга на бібліотечній полиці
Поціновувачі новітньої української літератури мають нагоду неабияк потішитися:   нарешті до фонду бібліотеки-філії № 2 надійшла «новинка»  – роман Марини Троян «Обліковець», який вийшов друком у видавництві Книжкового Клубу “Клуб сімейного дозвілля” у Харкові в  2013 році.                                                                             «...Серед «жіночих письменницьких голосів» голос Марини Троян досить помітний.  Таких майстринь українського слова як Наталка Гурницька, Світлана Талан, Валентина Мастєрова  читачі вже встигли полюбити. Я впевнена, що «Обліковець» зачепить, схвилює, розтривожить.  Сюжет і герої роману повсякчас спливатимуть  у пам'яті, спонукатимуть до бажання поділитися своїми враженнями від прочитаного з друзями чи колегами», - презентує нові книжкові надходження завідуюча бібліотекою-філією № 2 Надія Радченко.  
 Марина Троян розпочала літературну кар'єру з перемоги у  Всеукраїнському  літературному конкурсі  “Вірю в майбутнє твоє, Україно». А в 2012 році спробувала  свої сили у великій літературі. За дебютний роман Марина Троян здобула Міжнародну премію ім. О. Гончара, а наступний роман «Обліковець» - отримав ІІ-гу  премію «Коронації слова – 2013». « Завдяки «Обліковцю» Ви , шановний читачу, поринете у карколомний вир двох світів : реального і потойбічного, які, виявляється, весь час перетинаються…  А, можливо, все так і є:  і той, і інший світ, дійсно існує? Варто лише звернути увагу на деякі моменти і події, замислитися, співставити…  І життя наше дещо зміниться?!  Та це вже на Ваш розсуд. Марина Троян та її «Обліковець» чекають на знайомство  з читачем, який кохається в сучасній україномовній художній літературі, - говорить Н.Радченко  та запрошує до бібліотеки.

 
Громада незадоволена безгосподарністю в місті PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Громада незадоволена безгосподарністю в місті

На сесії міської ради, яка відбулася 30 серпня, представник міської організації Спілки воїнів -інтернаціоналістів Віктор Нечуйвітер у своєму виступі перед громадськістю та депутатами окреслив бачення громадськості щодо ситуації, яка склалася в місті. Громада міста не задоволена тим, як працює місцева влада. Відсутність заступників міського голови; робота нинішнього складу виконавчого комітету та депутатського корпусу; неготовність міста до опалювального сезону; дороги, які не ремонтуються та тендери на ремонт доріг, що були зірвані; відсутність коштів для повноцінного функціонування СКП “Комунальник”; плачевний стан КП “ВодГео” та інших комунальних підприємств; підвищення тарифів  - це не повний перелік проблем, які хвилюють громаду та заганяють місто у глухий кут. Віктор Нечуйвітер озвучив пропозицію громади міста — затвердити заступників міського голови, розпустити нині діючий виконавчий комітет та обрати новий, а також розпустити депутатський корпус та вимагати  проведення у Смілі перевиборів.

 
СКП «Комунальник» немає коштів на благоустрій міста PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

СКП «Комунальник» немає коштів на благоустрій міста

На засіданні виконавчого комітету Смілянської міської ради, яке відбулося 29 серпня члени виконкому заслухали інформацію керівника СКП “Комунальник» Сергія Ананка, який розповів про стан роботи підприємства.
Сергій Ананко зазначив, що СКП «Комунальник» залишається єдиним підприємством житлово-комунальної сфери в місті та одним з не багатьох прибуткових комунальних підприємств області, адже за пів року до місцевого бюджету сплачує близько 153-х тисяч гривень.
 - СКП «Комунальник» займається: вивезенням твердих побутових відходів, утриманням кладовищ, наданням ритуальних послуг і санітарною очисткою міста. Нещодавно підприємство почало займатися ще й усуненням аварійної ямковості на дорогах. Депутатами для цього було виділено 400 тисяч гривень. Станом на 27 серпня працівниками підприємства виконано роботи обсягом на загальну суму 207 тисяч гривень. Підприємство отримало листа від управління ЖКГ, де повідомляється, що через відсутність бюджетних асигнувань по Програмі з утримання об'єктів благоустрою у Смілі управління ЖКГ припиняє фінансування заходів даної програми на невизначений термін, - розповів Сергій Ананко.  
Таке рішення спонукало керівника підготувати наказ про відправлення 60-ти працівників у відпустку за власний рахунок. Підприємство, як заявив Сергій Ананко,  на невизначений термін призупиняє надання всіх свої послуг, окрім вивезення твердих побутових відходів з багатоквартирного та приватного житлового сектору, адже за цю послугу вони отримують кошти від населення. Також функціонуватиме надання ритуальних послуг та продаж ритуальних товарів. Усунення аварійної ямковості на дорогах, підмітання вулиць, прибирання вуличного змету, озеленення (покіс трави), прибирання сміття з урн на площах, вулицях і майданах - припиняються. Про цю ситуацію на СКП «Комунальник» повідомлялося і на нараді у міського голови, 28 серпня. Аналогічна ситуація і по підготовці до зимового періоду, немає коштів на придбання: солі, відсіву, піску.
На нараді 28 серпня, міський голова Олексій Цибко запропонував 690 тисяч гривень, які передбачені на ремонт вулиці Соборної ( ділянка дороги від перехрестя вул. Артема до вул. Федорова) передати на СКП «Комунальник», а підприємство, в свою чергу, усуне ямковість на цій ділянці дороги та місяць надаватиме послуги за Програмою з утримання об'єктів благоустрою. Як підприємство працюватиме далі керівник СКП «Комунальник» не знає. За його словами члени бюджетної комісії виділення коштів не підтримали.
Члени виконавчого комітету попрохали керівника СКП «Комунальник» Сергія Ананка не припиняти роботу підприємства і пообіцяли розглянути дане питання на сесії, 30 серпня. По цьому ж питанню домовилися провести засідання бюджетної комісії .
Пояснив Сергій Ананко і причини неможливості створення ще однієї бригади працівників, які займатимуться усуненням ямковост. Створення ще однієї бригади є матеріально затратним, адже для її функціонування необхідно придбати додаткове обладнання та найняти людей, а це додаткові фінансові витрати Як пояснив член виконавчого комітету Олег Трушкевич питання створення ще однієї бригади для СКП «Комунальник» можна розглядати на наступний рік за наявності коштів.

 
«ПерваяПредыдущая1234СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 4
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер