Сегодня : 26 апреля, 2018 года, четверг
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини
Учасники “Програми 15” провели завершальне святкове заняття PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

У Смілі 20 квітня на базі ЗОШ № 11 відбулося завершальне заняття першого циклу “Програми 15”, який успішно протягом 2,5 місяців реалізовувала ОГО “Діалог”.  Учасниками програми стали учні зі Смілянських шкіл та їх батьки. ОГО «Діалог» висловлює вдячність директору ЗОШ № 11 Вікторії Миколаївні Підмогильній та педагогічному колективу школи за плідну співпрацю у впровадженні проекту.
“Програма 15” - це результат трирічної адаптації та апробації в українських умовах міжнародної програми “Кроки по камінню”, автором якої є Еліс Уелборн. Українська версія програми — це значний ресурс виховання, який допомагає налагодити сімейні відносини, покращити комунікацію в родині та забезпечує первинну профілактику соціально небезпечних хвороб і явищ.
З одного боку “Програма 15” має яскраво виражену профілактичну спрямованість. Її мета: знизити ризик потрапляння у небезпечні для здоров'я та життя ситуації (інфікування ВІЛ чи ІПСШ( інфекції, що передаються статевим шляхом, а також алкоголізм, наркоманія, ситуації насильства). З іншого боку,  від більшості профілактичних проектів “Програма 15” вирізняється охопленням широкого спектру особистісно значущих психологічних тем і значним позитивним впливом на родинні стосунки, зокрема, між батьками та дітьми. Програма основана на гендерно-віковому підході та являє собою проведення циклу паралельних занять, однакової тематики з групами дітей ( окремо з хлопцями та дівчатами) і їхніми батьками ( також окремо матері й батьки, або особи, що їх замінюють). Використання гендерного-вікового підходу уможливлює більш ефективну комунікацію як у групах учасників, рівних за віком, так і у взаєминах між батьками та дітьми. Регулярні зустрічі по кілька годин упродовж кількох місяців забезпечують тривалу систематичну профілактичну дію, дозволяють спостерігати за особистісними змінами, що відбуваються у групах учасників та, за необхідності, коригувати їх. Програма впроваджується за фінансової підтримки Bread for the World – Protestant Development Service та експертної підтримки ГО “Гуманітарний проект”.
Протягом 2,5 місяців учасники “Програми 15” знайомилися з п'ятнадцятьма тематичними тренінгами, де вчилися ефективному спілкуванню, визначали людські, особистісні та сімейні цінності, дізнавалися, що таке любов та відповідальність, у чому полягає здоров'я теперішніх і майбутніх мам і тат, боролися із стереотипами та упередженнями особистісними і суспільними, шукали альтернативу пристрасті до алкоголю, вчилися уникати виникнення зв'язків з наркотиками, захищати себе від ВІЛ та проявів насильства, визначали, що таке людська та особистісна гідність, навчалися бути відповідальними за своє життя, успішно проходити через зміни та жити благополучно у власному житті, що схоже на подорож, яка повинна бути прекрасною.
- Програма підтримується за допомоги фонду “Благополуччя дітей”, а спонсорує її реалізацію німецька організація “Хліб для світу”. Програма стартувала в Україні. В Черкаській області вона реалізується в багатьох школах і у Смілі продовження цієї програми буде у вересні, тому запрошуємо всіх бажаючих до участі у цьому проекті. Мета “Програми 15” - налагодити сімейні стосунки. Під час програми учасники дізнаються багато цікавого. Батьки і діти починають більше спілкуватися один з одним, тому що в наш час комп'ютеризації і вседоступного інтернету часто в родині більше спілкуються в мережах, ніж один з одним. Мета цієї програми навчити учасників розуміти що таке любов, гідність, відповідальність,  ставити цілі та досягати їх,  планувати свої мрії і сприймати ризики, вносити зміни у своє життя, набувати досвіду та мати натхнення для  власного розвитку та подальших гарних справ на благо України, - говорить Валентина Пилявська — психолог Черкаської обласної психіатричної лікарні, тренер «Програми 15», керівник проекту ОГО “Діалог”.
- Для мене найцікавішою темою було визначення наших стереотипів. Тепер я знаю, що перш ніж ставити якісь стереотипи в своєму житті, потрібно спочатку досконало ознайомитися з об'єктом, стосовно якого виникає стереотип, дізнатися про нього достатньо інформації, бути відкритим для спілкування і тоді, ніякі важкі стереотипи не будуть присутніми у моєму житті, - говорить учасниця тренінгу,  учениця  Марія Таран.
- Мені участь у цій програмі допомогла визначити власні життєві цінності. Тепер я точно знаю, чого хочу від власного життя, - доповнює свою товаришку Альона Кутас.
Тренінгові заняття “Програми 15” проходили в навчально-ігровій та розважально-рухливій формах, де учасники слухали тренерів, думали над темою, вчилися діяти і застосовувати отримані знання у власному житті.
Під час завершального заняття учасники “Програми 15” підбили підсумки участі у проекті виконавши кілька цікавих вправ, поділилися своїми враженнями від участі у програмі. Кожному з учасників “Програми 15” вручили сертифікати участі, футболки з логотипом програми та інші подарунки. Вдячні учасники зробили сюрприз тренерам “Програми 15” у вигляді пам'ятних фото та цукерок, а заключним етапом зустрічі став святковий торт, яким організатори проекту, тренери та учасники пригостилися на завершення заходу. Учасники “Програми 15” щиро дякують тренерам : Валентині Пилявській, Євгенії Фірко, Ользі Рак, Наталії Усовій, Олені Левченко, Олександру Зінкевичу, Дмитру Бобошко, Роману Коломійцю та керівнику Ніні Хижняк за цікаво і з користю проведені години тренінгу та життєво необхідні знання, які учасники програми отримали під час занять. Наступний етап “Програми 15” стартує у ЗОШ № 12 у Смілі вже у вересні. Всі бажаючі (батьки та діти віком 15-17 років), мають змогу зарезервувати собі місця на наступний цикл занять, за телефонами:  (093)- 775 -71- 22- (Ніна) та ( 093) – 749 – 48 - 19- (Женя). Будемо раді бачити Вас та обіцяємо гарний настрій, емоції та знання, які можна буде використати для власного саморозвитку і реалізації.
Тетяна Письменна

 
«ПерваяПредыдущая12СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 2
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер