Сегодня : 25 марта, 2019 года, понедельник
Баннер
Баннер
Последний выпуск!
Новини
Завершується підрахунок голосів електронного голосування за проекти громадського бюджету PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Завершується підрахунок голосів електронного голосування за проекти  громадського бюджету

24 лютого завершилося голосування за проекти громадського бюджету. 27 лютого на засіданні координаційної ради з питань громадського бюджету проводили підрахунок голосів на паперових бланках. Порахувати електронні голоси виявилося складніше, адже за кілька днів до закінчення голосування зясувалося, що частину електронних голосів підробили, а серед списків учасників електронного голосування виявили людей з незрозумілими і невідомими іменами, яких неможливо відстежити за допомогою їх сторінки у соціальній мережі “Facebook”. Шахраї створили по кілька фейкових сторінок смілян, а свої прізвища у списках за той чи інший проект бачили навіть ті, хто не брав участі, а ні в паперовому, а ні в електронному голосуванні. Звичайно, що такі голоси вирішили відхилити. Координаційною радою з питань громадського бюджету було вирішено до 7 березня дати можливість людям відхилити свої голоси, якщо вони знають, що їх голос був підробленим або його використовували для просування того чи іншого проекту. Як розповідає приватний підприємець Андрій Черничко тільки за місяць з його іменем було створено три фейкові сторінки. Про те, що електронне голосування може бути фальсифіковане автори і організатори проектів здогадувалися і раніше, але не сподівалися, що фальсифікації будуть в таких масштабах. Попередній аналіз показує,що лише 30 % голосів можна взяти до уваги. Інші 70 % - фальсифіковані. Фальсифікації є майже у всіх проектах. Дивує й той факт, що проекти, які  на початку підтримала мала кількість смілян за останні два дні до завершення голосування з 22.00-ї до 6.00-ї години набрали по 60-100 голосів.
Для виявлення підроблених голосів та їх відрахунку смілянам надали можливість до 7 березня відкликати голос заповнивши бланк-відмову у кабінеті № 11 на ІІ поверсі Будинку рад ( пред'явивши паспорт) або ж надіславши повідомлення на сторінку “Smila Svit” чи електронну пошту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript про незарахування голосу, додавши копію сторінки документу, що посвідчує особу ( паспорта, посвідчення, ідентифікаційного коду).
25 лютого члени координаційної ради отримали паперові бланки для голосування з шести бібліотек.
Під час координаційної ради 27 лютого частина авторів проектів громадського бюджету висловили недовіру і до паперового голосування, способу заповнення бланків, шляхів проведення голосування, правомірності чи не правомірності дій уповноважених осіб, які супроводжували процес видачі бланків та процедури голосування у бібліотеках.
Авторка одного з проектів Галина Жемелко запропонувала рахувати паперові бланки не всі разом, а окремо по бібліотеках і виконкому.
- Якщо брати до уваги паперові бланки, то у виконавчому комітеті, всі проекти набрали голоси, а в бібліотеках сміляни голосували переважно за один проект. То ж чи можна вважати ці результати реальними, - поцікавилася пані Галина.
- Загалом у бібліотеках проголосували 1081 особа, у виконавчому комітеті — 342 особи, - повідомив начальник сектору інформаційно-аналітичної політики Олександр Головченко. Завідуюча міської ЦБС Ірина Огус прокоментувала, що не всім подобається, коли у голосуючих просять предявити паспорт чи ідентифікаційний код, адже не всі хочуть оприлюднювати свої персональні дані, а дехто навіть вважає, що їх документи можуть бути використані для фальсифікації результатів майбутніх виборів.
Члени координаційної ради визначили основні критерії оцінювання дійсності бланків та підвели підсумки голосування окремо по кожній бібліотеці та виконкому.
За підрахунками серед паперових бланків найбільшу кількість голосів отримали: серед п'яти “великих” проектів ( загальна вартість від 200 до 800 тис. Грн):
- облаштування (будівництво) баскетбольно-волейбольного майданчика (стадіон “Юність” - 325 голосів.
- реконструкція зони відпочинку “Графського парку” - 321 голос.
- придбання сучасного музичного обладнання для БК ім. Т. Шевченка — 256 голосів.
Серед семи “малих” проектів ( загальна вартість до 200 тис. Грн):
-парклет “LifeZone” ( лавка міні-парк на центральній площі міста) — 511 голосів;
- благоустрій підходів до переходу через колії ( з вул. Одеської на Севастопольську) — 148 голосів;
- спорудження меморіалу памяті жертв Голодомору 1932-1933 років — 97 голосів.
Нині координаційна рада займається підрахунком результатів електронного голосування, результати якого планують оприлюднити вже в кінці цього тижня.
Тетяна Письменна

 
Знову не затвердили детальний план території для будівництва міні-ГЕС PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Знову не затвердили детальний план території для будівництва міні-ГЕС

На черговій 92-й сесії Смілянської міської ради, яка відбулася 5 березня депутати розглядали проект рішення щодо затвердження детального плану території, обмеженої Яхновою греблею на міському водосховищі річки Тясмин та вул. Перемоги з метою розміщення там міні-гідроелектростанції. Пояснення щодо цього проекту рішення надав заступник міського голови Олег Черненко.
Проект будівництва міні-гес у Смілі розглядається вже понад два роки та депутати ніяк не можуть дійти згоди.  
Будівництво міні-гес – це інвестиційний проект, який з'явився завдяки роботі КП «МІФК» ( Муніципальна-інвестиційно фондова компанія), яка ще ледь “жевріє” у Смілі та знаходиться у стані свого закриття. Деякий час КП «МІФК» очолював Олег Черненко, після якого на посаду директора підприємства прийшла депутат обласної ради Валентина Далібожак. Але і їй не вдалося заручитися підтримкою керманичів міста та депутатів щодо втілення в життя інвестиційних проектів над якими працювало КП “МІФК”. Одним із таких проектів є будівництво міні-ГЕС.
-Міні-ГЕС – це об'єкт,  навколо якого багато політики та мало правди. ГЕС, по суті, є добудовою за межами існуючої дамби ( не має ніякого додаткового регулювання р. Тясмин) машинного залу з генераторами, щоб вода, яка переливалася десятиліттями через греблю, запрацювала для виробництва електроенергії по зеленому тарифу.  ТЕО проекту враховує десятирічні дані спостережень за дебітом річки та враховує 8-ми місячний на рік режим роботи. Крім цього, про екологію – проведена науково-екологічна експертиза: проект поліпшує гідравлічний режим водосховища, ще один плюс – наявність регульованого скиду. Це дасть можливість при паводку запобігти підтопленню житлових будинків в районі колишнього молочноконсервного заводу. Що саме мене вражає – для пошуку реального інвестора під об'єкт можна витратити роки, а тут є на «тарілочці» інвестор, який готовий вкласти в проект близько 20 мільйонів гривень, створити 10 робочих місць, сплачувати щорічно в міську казну мінімум 800 000 тисяч гривень. А ми третій рік граємося в політику та продовжуємо паплюжити самі себе та множити на «0» залишки своєї інвестиційної діяльності, - розповів заступник міського голови Олег Черненко, після того як депутати і на цьому сесійному засіданні не підтримали проект рішення по затвердженню детального плану території для будівництва міні-ГЕС необхідною кількістю голосів.
-Міні-ГЕС працюватиме 8 місяців в рік. Викидається три літні місяці і ще один місяць, коли йде паводок. Міні-ГЕС матиме донний водозабір. Інвестор вже вклав кошти у виготовлення проекту, - як не намагався пояснювати депутатам і громаді заступник міського голови Олег Черненко переваги будівництва міні-ГЕС та до нього не дослухалася, а ні депутати, а ні громада. Одних, насамперед, цікавило те, хто буде здійснювати контроль за роботою міні-ГЕС, а інші, що цілком логічно хвилювалися, що разом з будівництвом ГЕС у річці не стане води, а верхня частина річки «цвістиме» і гнитиме.
Свою думку, щодо цієї проблеми висловив депутат міської ради Володимир Бердецький:
-    Справа в тім, що поки не буде розчищене озеро, яке там є, а там муляки метрів 5 не менше, поки ми не доберемося до джерел, які там були і поки не буде вода свіжа, робота  ГЕС буде проблемною, - зауважив депутат.
Тож депутати і цього разу не підтримали проект по затвердженню детального плану території під будівництво міні-ГЕС. Виходить, що депутатам не потрібні інвестиції для міста.
- Місто - передовик області 80-х та початку 90-х років по промисловому виробництву пасе сьогодні задніх. Через таке ставлення більшості депутатів, постійну зміну керманичів міста, боротьбу за владу, яка не припиняється вже кілька років, політичні ігри, які не припиняються жоден інвестор не захоче йти до нас у Смілу і вкладати власні кошти в якісь проекти. Інвестору потрібні гарантії повернення інвестицій та впевненість у роботі. Сьогодні ж потенційний інвестор, запитуючи - “ви звідки”, почувши - “Сміла” - кидає слухавку.  Взаємна ненависть та неприязнь серед депутатів досягла апогею, загралися в політику, рішення приймаються не професійно, а за політичними мотивами. А місто тим часом терпить і чекає ефективної роботи міської влади і депутатського корпусу, - коментує Олег Черненко.  
Тетяна Письменна

 
Літературна вітальня «Митці Черкаського краю» відбулася у дитячій бібліотеці PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Літературна вітальня «Митці Черкаського краю» відбулася у дитячій бібліотеці

4 березня у міській дитячій бібліотеці з нагоди Міжнародного дня письменника, який традиційно відзначається 3 березня, відбулася зустріч з дитячим письменником Сергієм Ткаченком.
Сергій Миколайович Ткаченко — поет, автор поетичної збірки “Керелівка (1981 рік), віршів для дітей “Лелеченята” (2015 рік), численних публікацій в обласній і всеукраїнській пресі та колективних збірниках; упорядник збірки “Слово про Слово” (2012 рік); член Національної спілки письменників України з 1993 року. Майбутній поет народився у селі Надточаївка, Шполянського району, згодом сім'я переїхала до Шевченкового. У 1979 році закінчив Черкаський педагогічний інститут ім. Б. Хмельницького. По закінченню інституту працював вихователем у Шевченківській школі-інтернаті та викладачем української мови і літератури у сусідньому селі. З 1984 року був науковим працівником літературно-меморіального музею Т.Г. Шевченка. У 1994 році закінчив аспірантуру кафедри іноземних мов Черкаського інженерно-технологічного інституту. Разом з Сергієм Ткаченком до учасників заходу завітала  письменниця, краєзнавець, президент міськрайонного літературно-мистецького клубу “Натхнення”, член Національної спілки журналістів України, засновниця благодійного фонду Тодося Осьмачки — Лілія Леонідівна Блискавиця. Учасниками зустрічі з митцями у бібліотеці стали учні 4-Б класу НВК ЗОШ №3-колегіуму (класний керівник Алла Яковенко) та 5-Б класу НВК-ліцей «Лідер» (класний керівник Юлія Битько) разом зі шкільними бібліотекарями Любов Поліводою та Іриною Рак.
На початку зустрічі письменниця Лілія Блискавиця представила присутнім гостя та свого доброго знайомого і колегу по-перу Сергія Ткаченка.
Поет Сергій Ткаченко декламував поезію власного авторства, розповідав історії зі свого дитинства та юнацьких років. Його вірші написані милозвучною і багатою лексикою і на них просто не можливо не звернути увагу, адже ця душевна поезія відкриває читачам красу рідної мови, її багатство та ще раз доводить, що українська мова - наймилозвучніша у світі і найбагатша за своїм лексичним складом.
Сергій Миколайович закликав дітей любити та шанувати українське слово, традиції своїх батьків, культуру та звичаї рідного народу та бути свідомими свого духовного призначення.
Для гостя колегіанти підготували вітальну програму- пісні у виконанні Поліни Плічко та Вікторії Симорос, інсценізацію гумористичного твору Павла Глазового «Кухлик» та проникливу декламацію віршів про рідну мову, які подарували позитивні емоції учасникам заходу.
Працівники книгозбірні та її юні відвідувачі щиро вдячні Сергію Ткаченку та Лілії Блискавиці за цікаву зустріч.

 
Літературна вітальня «Митці Черкаського краю» відбулася у дитячій бібліотеці PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Літературна вітальня «Митці Черкаського краю» відбулася у дитячій бібліотеці

4 березня у міській дитячій бібліотеці з нагоди Міжнародного дня письменника, який традиційно відзначається 3 березня, відбулася зустріч з дитячим письменником Сергієм Ткаченком.
Сергій Миколайович Ткаченко — поет, автор поетичної збірки “Керелівка (1981 рік), віршів для дітей “Лелеченята” (2015 рік), численних публікацій в обласній і всеукраїнській пресі та колективних збірниках; упорядник збірки “Слово про Слово” (2012 рік); член Національної спілки письменників України з 1993 року. Майбутній поет народився у селі Надточаївка, Шполянського району, згодом сім'я переїхала до Шевченкового. У 1979 році закінчив Черкаський педагогічний інститут ім. Б. Хмельницького. По закінченню інституту працював вихователем у Шевченківській школі-інтернаті та викладачем української мови і літератури у сусідньому селі. З 1984 року був науковим працівником літературно-меморіального музею Т.Г. Шевченка. У 1994 році закінчив аспірантуру кафедри іноземних мов Черкаського інженерно-технологічного інституту. Разом з Сергієм Ткаченком до учасників заходу завітала  письменниця, краєзнавець, президент міськрайонного літературно-мистецького клубу “Натхнення”, член Національної спілки журналістів України, засновниця благодійного фонду Тодося Осьмачки — Лілія Леонідівна Блискавиця. Учасниками зустрічі з митцями у бібліотеці стали учні 4-Б класу НВК ЗОШ №3-колегіуму (класний керівник Алла Яковенко) та 5-Б класу НВК-ліцей «Лідер» (класний керівник Юлія Битько) разом зі шкільними бібліотекарями Любов Поліводою та Іриною Рак.
На початку зустрічі письменниця Лілія Блискавиця представила присутнім гостя та свого доброго знайомого і колегу по-перу Сергія Ткаченка.
Поет Сергій Ткаченко декламував поезію власного авторства, розповідав історії зі свого дитинства та юнацьких років. Його вірші написані милозвучною і багатою лексикою і на них просто не можливо не звернути увагу, адже ця душевна поезія відкриває читачам красу рідної мови, її багатство та ще раз доводить, що українська мова - наймилозвучніша у світі і найбагатша за своїм лексичним складом.
Сергій Миколайович закликав дітей любити та шанувати українське слово, традиції своїх батьків, культуру та звичаї рідного народу та бути свідомими свого духовного призначення.
Для гостя колегіанти підготували вітальну програму- пісні у виконанні Поліни Плічко та Вікторії Симорос, інсценізацію гумористичного твору Павла Глазового «Кухлик» та проникливу декламацію віршів про рідну мову, які подарували позитивні емоції учасникам заходу.
Працівники книгозбірні та її юні відвідувачі щиро вдячні Сергію Ткаченку та Лілії Блискавиці за цікаву зустріч.
Тетяна Письменна

 
Сесія не відбулася PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Сесія не відбулася

На 10.00 годину 1 березня було заплановано проведення 92-ї сесії Смілянської міської ради. На порядок денний виносилося загалом 112 проектів рішень, 19 з яких стосувалися виділення матеріальної допомоги жителям Сміли на лікування, ще три - затвердження кандидатур двох заступників міського голови та внесення змін до рішення «Про утворення виконавчого комітету» та три інвестиційні проекти – затвердження детального плану території на Яхновій греблі міського водосховища по вул. Перемоги на річці Тясмин для розміщення там міні-гес та надання дозволу ТОВ «Легалс» на розробку проекту землеустрою на розміщення міні-гес; затвердження схеми теплопостачання міста, 66 проектів стосувалися земельних питань.  Член виконавчого комітету Віктор Овчаренко повідомив про події в центрі Сміли, 28 лютого, коли громадські активісти разом з представниками ГО «Авто.Євро.Сила» зупинили на дорозі вантажівки з можливо небезпечним вантажем та два зерновози. Віктор Овчаренко запропонував провести нараду з приводу даного питання та нарешті припинити безконтрольний рух вантажівок через центр міста, адже вони часто везуть небезпечний вантаж та розбивають міські дороги.
Проте, депутати на сесію так і не зібралися. У сесійному залі було всього 17 з 36 депутатів. Прочекавши майже годину  секретар міської ради Віктор Федоренко оголосив про перенесення сесії та сповістив, що про її проведення депутатам та громаді повідомлять окремо.

 
«ПерваяПредыдущая123СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 3
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер