Сегодня : 10 декабря, 2019 года, вторник
Баннер
Баннер
Статьи по медицине.
Вчені з'ясували, до чого призводить періодичне голодування PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Вчені з'ясували, до чого призводить періодичне голодування

Воно сприяє зниженню рівня холестерину в крові і покращує роботу серцево-судинної системи.

Інтервальне голодування знижує ризик серцевої недостатності та в цілому позитивно впливає на здоров'я серця. Про це повідомили фахівці інституту серця Міжгірського медичного центру в Солт-Лейк-Сіті (США) на листопадовій науковій сесії Американської асоціації з вивчення хвороб серця, інформує Ukr.Media.

У дослідженні вчених з інституту серця брав участь 2001 пацієнт зі штату Юта, які з 2013 по 2015 роки перенесли процедуру катетеризації серця. Пацієнтам, більшість з яких мормони, поставили цикл питань про спосіб їхнього життя, зокрема запитали, чи практикують вони регулярний піст. Відомо, що мормони в першу неділю кожного місяця відмовляються від їжі та пиття. Потім учені спостерігали за цими пацієнтами 4,5 роки.

"Ми були здивовані результатами", — повідомив Бенджамін Хорн, провідний автор дослідження.

З'ясувалося, що пацієнти, які регулярно голодували, мають більше шансів на виживання і менший ризик виникнення серцевої недостатності у порівнянні з тими, хто дотримувався звичайного режиму харчування.


"Ось ще один приклад позитивного впливу інтервального харчування на здоров'я і тривалість життя", — сказав доктор Хорн на науковій сесії у Філадельфії, де були представлені результати їх дослідження.

Причому результат був хорошим навіть за умови негативних факторів, таких як куріння, вживання алкоголю, ліків та наявність супутніх захворювань.

Однак чому тривале інтервальне голодування може впливати на здоров'я, які біологічні причини, це предмет майбутніх досліджень. Але доктор Хорн припускає, що в цьому процесі задіяна сукупність декількох факторів. Голодування позитивно впливає на рівень гемоглобіну, кількість еритроцитів, рівень гормону росту людини, а також активує кетоз і аутофагію. А це саме ті фактори, які призводять до поліпшення здоров'я серця, зокрема, знижують ризик серцевої недостатності та ішемічної хвороби серця.


"Щоб активувати механізми в організмі, потрібно близько 12 годин голодування", — сказав доктор Хорн. Але дослідники припускають, що час активації біологічних механізмів значно скоротиться, якщо голодування регулярно практикується протягом декількох років і навіть десятиліть.

Однак, вчені попереджають, що далеко не всім рекомендоване інтервальне голодування. Воно протипоказано вагітним, дітям молодшого віку, літнім людям, а також тим, хто переніс трансплантацію органів. І воно повинно проводитися під контролем лікаря, якщо пацієнт приймає ліки проти хронічних захворювань.

 
Дослідження показало, що кетогенна дієта захистила мишей від грипу PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Дослідження показало, що кетогенна дієта захистила мишей від грипу

На кетодієті Т-лімфоцити змушують легені активніше захищатися від вірусу.

У кетогенної дієти, або кетодієти, мало вуглеводів, помірна кількість білків і багато жирів. На кетогенній дієті організм змушений використовувати в якості енергії не вуглеводи, а жири, а під час метаболізму жирів підвищується рівень молекул, званих кетоновими тілами — звідки і назва дієти. Кетонові тіла допомагають впоратися з епілепсією, і спочатку цю дієту прописували епілептикам; але зараз її нерідко радять тим, хто хотів би скинути зайву вагу і запобігти проблемам з обміном речовин, які можуть призвести до діабету. Правда, потрібно обов'язково зазначити, що підбирати кетогенну дієту потрібно дуже ретельно, щоб уникнути побічних ефектів, інформує Ukr.Media.

Співробітники Єльського університету виявили ще одну корисну властивість кетодієти — вона, виявляється, допомагає відбити атаку вірусу грипу. Кілька років тому в експериментах на клітинах людини і мишей вдалося показати, що продукти метаболізму, що утворюються під час кетогенніої дієти, допомагають регулювати деякі імунні процеси. У новому дослідженні експерименти ставили вже на мишах, яких годували або кетогенним кормом, або звичайною їжею з 18% жирів і 58% вуглеводів. Через тиждень тваринам у ніс впорскували розчин із вірусом грипу штаму H1N1. Всі миші, які їли звичайний корм, гинули на четвертий день інфекції. А ось з тих, хто жив на кетогенній дієті, частина виживала: у їхній крові вірусу було наполовину менше, кров була краще насичена киснем і за час хвороби вони менше худнули.


Виявилося, що у мишей на кетогенній дієті в легенях під час інфекції ставало більше так званих гамма-дельта Т-клітин. Більшість Т-лімфоцитів належать до іншої групи, до групи альфа-бета, які налаштовані на конкретні патогени. (Позначення «альфа-бета» і «гамма-дельта» вказують на особливі рецептори, які сидять на поверхні лімфоцитів.) Гамма-дельта в цілому набагато менш численні і менш вивчені; відомо, що вони накопичуються в шкірі, кишечнику та легенях, що реагують на стреси, але незрозуміло, що конкретно їх активує.

На третій день інфекції гамма-дельта Т-лімфоцитів у легенях мишей на кетогенній дієті ставало в чотири рази більше, ніж у мишей, які харчувалися, як зазвичай. Можна було б очікувати, що гамма-дельта лімфоцити самі і вбивають вірус і клітини, які він заразив. Проте насправді ці лімфоцити діяли інакше: вони пришвидшували клітини дихальних шляхів виробляти більше слизу — вірус потрапляв у слиз і вже не міг пробитися до клітин. Тобто гамма-дельта Т-лімфоцити змушували легкі поставити заслін вірусу, тому миші і виживали.


У найближчому майбутньому дослідникам належить з'ясувати, що саме в кетогенній дієті так діє на Т-лімфоцити, і чому саме на гамма-дельта Т-лімфоцити; чи працює кетогенна дієта проти вірусів грипу, інших штамів; і чи відбувається те ж саме у людей. Якщо ж відбувається, то кетогенну дієту можна буде прописувати в якості зайвого заходу захисту в грипозні сезони

 
12 причин, чому ви поправляєтеся, хоча їсте небагато PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

12 причин, чому ви поправляєтеся, хоча їсте небагато

 
Ви достатньо спите, снідаєте і взагалі намагаєтеся їсти тільки здорову їжу, але продовжуєте набирати вагу?

Ви достатньо спите, снідаєте і взагалі намагаєтеся їсти тільки здорову їжу, але продовжуєте набирати вагу?

Ви не користуєтеся розкладом для обіду і вечері

Ваше тіло — неймовірна машина. Коли організм чекає їжі, він починає витрачати енергію за прискореною програмою. Адже він знає, що скоро отримає нову порцію палива, інформує Ukr.Media.

Якщо ж ви їсте кожен раз в різний час, і до того ж дозволяєте собі багато годин поспіль працювати без їжі, ваш організм сповільнить метаболізм. Він просто переходить в режим збереження енергії, оскільки «не знає», коли його нагодують в наступний раз.

Ідеальний графік прийому їжі для підтримки метаболізму на максимально можливому рівні: раз в 3-4 години. Тільки пам'ятайте, що їсти потрібно невеликими порціями.

Ви п'єте занадто мало води

Для нормального функціонування клітин вашого організму їм потрібно досить велика кількість води. Коли ваше тіло відчуває нестачу води, ви спалюєте мінімум на 2% менше калорій, ніж могли б.

Якщо вам не подобається проста питна вода, замініть її на зелений чай. Кожна чашка прискорює метаболізм щонайменше на три години. Кава, до речі, робить те ж саме, але за умови, що ви будете запивати її водою.

Ви уникаєте молочних продуктів

Молочні продукти містять поживні речовини, які відіграють важливу роль у спалюванні жиру і нарощуванні м'язової маси.

Ідеться, зокрема, про речовини під назвою кон'югована лінолева кислота. Це сироватка з казеїну і кальцію. Кальцій відіграє важливу роль в обміні речовин. Чим більше його буде в жирових клітинах, тим більше жиру ваш організм буде спалювати протягом дня.

Ви не приділяєте належної уваги фізичним навантаженням

Ваш обмін речовин прискорюється після того, як тренування закінчено. Ефект триває приблизно 48 годин. Так що намагайтеся ходити у спортзал хоча б три рази в тиждень.

Крім того, силові тренування дозволяють швидко наростити м'язову масу. А на її підтримку організм теж буде витрачати досить велику кількість енергії.

Ви — сова

Сонячне світло, яким деякі люди насолоджуються вранці, має дуже важливе значення для вашого обміну речовин. Річ у тому, що воно регулює і нормалізує циркадні ритми.


Тут все просто: якщо вони порушені — ваш метаболізм сповільнюється, оскільки організм вирішує, що він живе в стані постійної небезпеки. Загалом, спробуйте прокидатися раніше. І, відповідно, раніше лягати спати.

Ви намагаєтеся повністю відмовитися від вуглеводів

І робите велику помилку. Відмова від вуглеводів — вкрай небезпечна ідея. Хоча б тому, що вашим м'язам потрібен глікоген, а він утворюється з запасів вуглеводів.

До того ж, якщо ви відмовляєтеся від вуглеводів, то, напевне, живете з хронічною втомою. Без глікогену у вас не буде енергії не тільки для тренувань, але і для повсякденного життя.


Іноді ви перекушуєте чипсами, крекерами й сухариками

Якщо ви періодично їсте такі закуски, як крекери, чипси або солодкі йогурти й при цьому хочете схуднути, то вам доведеться змінити свої звички. Ви повинні їсти закуски не зі шкідливими трансжирами й цукром, а з поліненасиченими жирними кислотами.

Волоські горіхи — ідеальний варіант. Якщо з якихось причин вони вам не подобаються, спробуйте горіхи інших видів. Підходять також будь-які овочі.

Ви спите при занадто високій температурі

Перевірте свій термостат. Ваше тіло ефективно спалює калорії під час сну тільки за умови комфортної для нього температури. Нема потреби спати в холоді, але ви повинні пам'ятати, що ідеальна температура в спальні повинна бути в межах 18-19 градусів за Цельсієм.

І пам'ятайте: саме вночі найшвидше спалюється так званий «бурий» жир, який концентрується в зоні навколо живота і стегон.

Ви використовуєте тільки морську сіль

Ми нічого не маємо проти морської солі: вона приємна на смак і не така шкідлива, як інші її види. Погана новина в тому, що для нормального метаболізму всім нам потрібен йод. Тому купуйте хоча б іноді йодовану сіль.

Також вам слід активніше споживати йодовмісні продукти: морські водорості, яйця, креветки й печінку тріски.

Ви не купуєте органічні продукти

Речовини, що містяться в пестицидах, заважають вашому організму ефективно спалювати енергію. Токсини уповільнюють метаболізм.

Як захистити себе? Почніть купувати сезонні фрукти й овочі не в магазинах, а на ринках. І намагайтеся уникати «тепличних» продуктів. Соління в банках корисніші свіжих огірків в березні!

Ви не отримуєте достатньої кількості заліза

Якщо вашому організму бракує заліза, отже, ваші м'язи відчувають хронічний дефіцит кисню. Як результат — загальна млявість, втома і повнота.

Жінки повинні приділяти споживанню заліза особливу увагу. Їжте більше бобових і темної зелені — шпинату, броколі, китайської капусти.

Ви забагато нервуєте

Ніхто у світі не може похвалитися тим, що живе без стресу. Але важливо пам'ятати, що організм нервової людини спалює в середньому на 100 калорій менше, ніж у спокійні дні.

Крім того, стрес провокує наш потяг до нездорової їжі. Тому життєво важливо приділяти собі час для зняття напруження. Спосіб вибирайте той, який більше підходить особисто вам. Мета — досягти рівного і глибокого дихання, яке дозволяє спалювати жир максимально ефективно.

 
Ці 5 рослин здатні поліпшити роботу вашого головного мозку PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Ці 5 рослин здатні поліпшити роботу вашого головного мозку

Покращити роботу головного мозку можна і за допомогою певних рослин.

Атеросклероз, артеріальна гіпертензія, природне старіння можуть призвести до погіршення розумових здібностей. Для відновлення і підтримання функцій головного мозку можна використовувати не тільки фармакологічні препарати, але і засоби народної медицини, інформує Ukr.Media.

Екстракти деяких рослин входять до складу біологічно активних домішок і лікарських засобів, які вже давно визнані офіційною медициною як засоби проти деменції та інших когнітивних порушень. Давайте з'ясуємо, які лікарські рослини найбільш часто використовують для поліпшення роботи головного мозку.

Гінкго білоба

Гінкго білоба має не тільки давню історію, але і неймовірні лікувальні властивості. Із часів мезозойської ери, гінкго дволопатеве залишився єдиним видом зі свого численного роду, який вижив. Переживши найбільш несприятливі умови на планеті, ця рослина виробила стійкість до грибів, вірусів, паразитів і не піддається хворобам. Гінкго білоба — довгожитель: деякі екземпляри нараховують понад 2000 років.

Екстракт листя гінкго білоба стимулює кровообіг, що допомагає забезпечувати киснем відділи мозку і периферичні ділянки. Завдяки хімічному складу, білоба результативно відновлює судинну систему, кровообіг і пошкоджені тканини. Тому листя цієї унікальної рослини використовують для лікування і профілактики інсультів, хвороби Альцгеймера та інших патологій головного мозку.

Гінкго білоба містить потужні антиоксиданти, які уповільнюють процеси старіння, покращують пам'ять і запобігають наступу деменції. До складу листя у великій кількості входять природні активні сполуки, здатні впливати на ферментативну активність і регулювати складний процес обміну речовин людини. Препарати з екстрактом гінкго білоба називають "ліками проти старості". Їх можна знайти у вільному доступі в аптечній мережі.

Однак у цієї рослини є і протипоказання: захворювання шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, схильність до кровотеч, дитячий вік до 12 років, вагітність і лактація. Особливо не рекомендується приймати засоби з екстрактом гінкго білоба разом з антикоагулянтами і під час підготовки до хірургічного втручання. Це обумовлено здатністю рослини розріджувати кров.

Шавлія лікарська

Назва шавлії походить від латинського слова "salvere", яке означає "рятувати". Ця трава широко використовується у медицині і допомагає впоратися з великою кількістю захворювань.

Шавлія має сильні антиоксидантні і протизапальні властивості. Ця рослина розріджує кров, розширює кровоносні судини і поліпшує кровообіг. Крім того, шавлія є заспокійливим засобом, який допомагає полегшити симптоми депресії і зменшити хвилювання.


Тривалі дослідження властивостей шавлії дозволяють вважати цю рослину корисною для збереження та оптимізації функцій мозку. Шавлія не тільки покращує, але і відновлює пам'ять. Тому для профілактики та лікування деменції, хвороби Альцгеймера буде корисний чай із цією рослиною. У 2001 році Міжнародна організація трав назвала шавлію травою року.

Женьшень

Женьшень — дивовижна лікарська рослина, яка здавна використовується у східній народній медицині як засіб, що продовжує життя. Згідно з легендами, сама природа вказала на це чудодійне коріння, зробивши його на вигляд дуже схожим на фігурку людини. Тому і назвали його "женьшень", що у перекладі з китайської означає "людина-коріння".


Із лікувальною метою женьшень застосовується як стимулюючий і тонізуючий засіб під час фізичної і розумової втоми, при зниженій працездатності, функціональних порушеннях серцево-судинної системи. Препарати кореня женьшеню нормалізують артеріальний тиск, рівень глюкози і холестерину у крові, зміцнюють імунітет, сприяють відновленню після операцій і важких захворювань, а також позитивно впливають на ЦНС: допомагають під час депресії, неврозах і неврастенії.

Дія женьшеню пояснюється його збудливою дією на кору і підкіркові утворення головного мозку, позитивним впливом на формулу крові, стимуляцією тканинного дихання і відновленням серцевого ритму.

Женьшень можна вживати у вигляді чаю, заварюючи його коріння і настоюючи протягом 15 хвилин. Він доступний також у формі таблеток і настоянки.

Елеутерокок

У народній медицині елеутерокок називають "сибірським женьшенем". Обидві ці рослини відносяться до адаптогенів і належать до одного й того ж сімейства Аралієвих. Елеутерокок містить флавоноїди і елеутерозиди, які підвищують фізичну і розумову працездатність, стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища, послаблюють стресові реакції і стимулюють серцево-судинну систему. Елеутерокок часто приймають спортсмени, оскільки він підвищує витривалість. Крім цього, рослина зміцнює імунітет і навіть має протиракові властивості.


Препарати елеутерококу застосовуються у комплексній терапії для лікування хвороби Альцгеймера, синдрому дефіциту уваги і хронічної втоми. Екстракт коріння цієї рослини покращує кровопостачання головного мозку, сітківки ока і може підвищувати гостроту зору та слуху.

Елеутерокок приймають у вигляді таблеток і настоянки. Ефект від його застосування накопичується поступово, проте зберігається досить довго.

Меліса лікарська

Меліса лікарська вже давно відома як заспокійливий засіб. Вона сприятливо діє на нервову систему, розслаблює її і спонукає до швидкої регенерації клітин. Цю лікарську рослину часто призначають лікарі, якщо у пацієнта депресивних і тривожних станів, проблем із засинанням. Рослина допомагає полегшити головний біль і мігрень, покращує настрій.

Меліса також дуже корисна для посилення когнітивних функцій мозку і покращання пам'яті. Вона полегшує мислення, концентрацію уваги і знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Ця рослина містить речовини, які активізують процес загоєння клітин мозку, зруйнованих наявністю різних дегенеративних процесів.

Регулярне вживання меліси зменшує рівень холестерину у крові, мінімізує ризик появи атеросклерозу і захворювань серцево-судинної системи. Мелісу можна заварювати як чай, а також рекомендують приймати ванни з ефірною олією або відваром цієї трави.


Не тільки лікарські рослини можуть поліпшити роботу головного мозку і запобігти його старінню. Нашому організмові потрібні постійні розумові і фізичні навантаження, повноцінний сон, правильне харчування та комфортна емоційна атмосфера.

Ця стаття має виключно інформаційний характер. Перед використанням інформації, яка зазначена в ній, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

 
Як допомогти організму пристосуватися до холодів PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Як допомогти організму пристосуватися до холодів

Експерти розповіли про те, як здорова людина може допомогти своєму організму адаптуватися до зимових холодів.

Осінь у розпалі, і в північній півкулі стовпчик термометра опускається все нижче, тому багатьом доводиться звикати до холодної погоди. Хороша новина: є спосіб допомогти вашому організму зробити це швидше, інформує Ukr.Media.

Ще в 1960 роках дослідники армії США виявили, що оголені чоловіки, які проводили по 8 годин на день у камері при 50° F (10° C), звикали до холоду і переставали тремтіти через 2 тижні. Більш пізні дослідження, проведені командами зі Скандинавії та Великобританії, також підтвердили, що люди можуть звикнути до прохолодного середовища. І недавній огляд досліджень, проведених військовими експертами, показав, що всі люди, мабуть, мають здатність акліматизуватися до холоду.

Під час дослідження 2014 року група здорових чоловіків проводила до 3 годин на день, сидячи у ваннах, наповнених водою температурою близько 57° F (близько 14° C) — це приблизно як температура Атлантичного океану вздовж берегової лінії Нью-Джерсі і Нью-Йорка наприкінці жовтня, за даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

На початку 20-денного дослідження чоловіки тремтіли, що є первісною реакцією людського тіла на охолодження. Їх серцевий ритм і обмін речовин прискорювалися, виділяючи тепло. Водночас їхні кровоносні судини звужувалися і відводилися від поверхні шкіри, викликаючи зниження температури шкіри. По суті, судинна система стискалася, направляючи кров до більш теплих нутрощів, щоб уникнути зовнішнього холоду.

Але на 20-й день багато що змінилося. Тремтіння практично припинилися. Хоча метаболізм і частота серцевих скорочень все ще прискорювалися у ванні з холодною водою, кровоносні судини більше не стискались і температура шкіри не падала так, як це було раніше. Чоловіки повідомляли про менший дискомфорт. Разом з тим і зразки крові містили менше маркерів стресу, викликаного холодом, та активності імунної системи. Схоже, їхні тіла звикли до холоду.

Зміни, яких ваше тіло переживає в холодну погоду

У кожного є можливість якоюсь мірою звикнути до холоду. Людське тіло досягає акліматизації за допомогою поєднання різних внутрішніх змін, які люди можуть або підтримувати, або пригнічувати. Існують докази того, що певний тип жирової тканини, відомий як «бурий жир», може допомогти організму генерувати тепло у відповідь на постійні холодні умови. Хронічний холодний вплив якимось чином активує бурий жир, який, як ми знаємо, зазнає різких сезонних змін. У новонароджених багато бурого жиру, який допомагає їм залишатися в теплі, тому що в них недостатньо м'язів для того, щоб тремтіти. Хоча колись вважалося, що люди втрачають свої запаси бурого жиру в міру того, як виростають з дитячого віку, дослідження показали, що частини тіла дорослої людини, зокрема навколо верхньої ділянки хребта й шиї, або зберігають бурий жир, або генерують новий у відповідь на охолодження. Розміщення цього бурого жиру має важливе значення. Сприйняття температури контролюється мозком, який частково виявляє холод, визначаючи температуру крові, що надходить до нього через шию. Ось чому надягання шарфа змушує нас відчувати тепло.


Нагріваючи шию і кров, що тече через неї, шарф «обманює» мозок, змушуючи його повірити, що навколо тепло — так само, як холодна тканина на шиї може допомогти мозку охолонути влітку. Можливо, що у відповідь на регулярний вплив холоду бурий жир в області шиї стає більш активним, що дозволяє нам почуватися комфортніше при нижчих температурах.

Людське тіло, схоже, має ряд різних механізмів, які допомагають йому пристосуватися до холоду. Але більшість людей у сучасному світі пригнічують ці адаптивні механізми, принаймні, до певної міри, захищаючи свої тіла від «теплового стресу». Вдягати більше одягу, пити більше гарячих напоїв, підвищувати кімнатну температуру, споживати більше їжі, що прискорює внутрішній обмін речовин — така поведінка не дозволяє організму стати більш стійким до холоду.

Саме по собі натягування светрів або вживання гарячого чаю не приносить довгострокової шкоди, хоча і перешкоджає організму звикнути до холоду, але запуск термостата у вашому автомобілі чи будинку коштує грошей. Стимулюючи ваше тіло адаптуватися до холоду, ви можете відчувати себе комфортно восени і взимку без необхідності цілком покладатися на систему опалення.

Варто відрегулювати ваш термостат на кілька градусів, скинути зайві шари одягу і проводити більше часу на вулиці в холодних умовах — тобто, роблячи те, що переважно викликає у вас тремтіння, ви допоможете тілу звикнути до холоду. Якщо вам вдасться викликати тремтіння від холоду кілька разів на день, ви почнете почуватися більш комфортно в холодну погоду.

Найшвидший спосіб адаптуватися до холоду

Якщо ви справді хочете прискорити звикання тіла до холоду і не маєте протипоказань, холодний душ вам допоможе.

«Холодний душ — це не дуже весело, але він змушує організм досить швидко адаптуватися», — говорить Джон Кастеллані, фізіолог, дослідник з армії США, який вивчав, як люди реагують і пристосовуються до холоду. Він пропонує почати з простого впливу холодного душу — скажімо, протягом 15 секунд — і додавати по 10 секунд щодня (після того, як ви витримали цей час, можете збільшити температуру води).

Холодний душ та інший холодний вплив безпечний для більшості і навіть може принести користь здоров'ю. Але людям із ризиком серцевих захворювань потрібно бути обережними.

«Перше, що відбувається, коли ви піддаєтеся впливу холоду, це звуження ваших кровоносних судин і підвищення артеріального тиску, — каже Кастеллані. — Тому вплив холоду — особливо сильного холоду, такого як стрибки в крижане озеро, — може викликати серцевий напад або інші проблеми в людей, що страждають на серцеві захворювання».

Але якщо ваше серце здорове і ви прагнете використовувати природну здатність тіла адаптуватися до холоду, тиждень тремтіння і, можливо, кілька сеансів холодного душу повинні спрацювати.

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 63
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер