Сегодня : 19 июля, 2018 года, четверг
Баннер
Баннер
Статьи по медицине.
Смілянським дорогам потрібен капітальний ремонт, а не ямковий PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Смілянським дорогам потрібен капітальний ремонт, а не ямковий

Як зазначив на одному із засідань у міській раді в.о. міського голови, секретар міської ради Костянтин Синьогуб цього року на 70-80 % доріг Сміли має бути здійснений капітальний ремонт асфальтно-дорожнього покриття, а не ямковий.
- Ми відходимо від ямкового ремонту доріг, - зазначив секретар міської ради К. Синьогуб Дороги державного значення, які проходять через місто, ремонтуватимуться у співфінасуванні із обласним бюджетом. Вирішується питання з дорогами національного значення, - повідомив К. Синьогуб, який останнім часом у Києві проводить зустрічі з представниками вищої влади, які можуть посприяти у вирішенні в Смілі питання з ремонтом доріг та допоможуть знайти необхідне фінансування. Як зазначив К. Синьогуб від вирішення питання з теплом він поки що відійшов та  приділяє більше уваги вирішенню проблем з розбитими смілянськими дорогами та боргами водоканалу.
Секретар міської ради К. Синьогуб зазначив також, що для впровадження програми енергоефективності на КП “ВодГео” та вирішення проблеми з вивезенням твердих побутових відходів у Смілі залучили КП “МІФК”, яке очолює новий керівник та перед яким поставлено завдання залучення інвестицій для вирішення цих двох першочергових проблем.

 
Тепло, вода та дороги - основні проблеми міста PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Тепло, вода та дороги - основні проблеми міста

Так зазначив в.о. міського голови, секретар міської ради Костянтин Синьогуб на засіданні виконавчого комітету, яке не відбулося через відсутність кворуму 21 лютого у малому залі Будинку рад. І хоча розглянути питання порядку денного не вдалося, проте важливі проблеми міста: високі тарифи на тепло та відключення котелень від газопостачання, борги КП “ВодГео”, графік подачі води, збільшення тарифу на водопостачання та водовідведення, якість пасажирських перевезень у громадському транспорті та вартість проїзду членам виконавчого комітету вдалося обговорити.
- Ми не працюємо в напрямку як покращити послуги смілянам, а весь час намагаємося врятуватися, приймаючи непопулярні рішення. Декілька засідань тому, ми розглядали питання підвищення тарифів на воду. Сьогодні обговорюємо графік подачі води...Якщо є послуга, і вона комфортна для споживачів, тоді ми можемо підвищувати тарифи.  Точно такі ж у нас дороги, такі ж у нас автобуси некомфортні, я вже не говорю про доступність громадського транспорту для людей з інвалідністю...І при цьому всьому ми намагаємося вирішити проблему перекладаючи її на плечі громадян та підвищуючи тарифи, - зазначив член виконкому Азер Мірзоєв, який порадив переглянути тарифи, що діють у Смілі і, в першу чергу, тариф на тепло, який є одним із навищих в Україні.
Разом з тим, член виконавчого комітету А. Мірзоєв  порадив заодно перевірити ефективність роботи керівників  комунальних підприємств.
- Завершенням такої перевірки має стати не просто перегляд тарифів, а й можливе їх зниження, - зазначив А. Мірзоєв та додав, що таку перевірку мають виконувати не члени виконавчого комітету, а фінансова інспекція, яка оприлюднить відповідні висновки.
А. Мірзоєв порадив питання з приводу ремонту доріг вирішувати за допомогою залучення коштів з обласного та державного бюджетів та просив на наступному засіданні виконкому розглянути питання  зменшення тарифів на тепло та покращення якості перевезення пасажирів із залученням до пасажирських перевезень у Смілі перевізників з інших міст.
Тетяна Письменна

 
Міжнародний день рідної мови PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Міжнародний день рідної мови

«Чим глибше людина пізнає
тонкощі рідної мови, ...тим
активніше сприймає її серце
красу слова».
В. Сухомлинський

 21 лютого увесь світ святкує Міжнародний день рідної мови.
Кожен народ свято береже єдину неповторну національну мову,  у якій захована якась таємнича сила, що в неповторному поєднанні звуків несе чарівну мелодію. Вона передає найтонші відтінки переживань, думки народу.   
  Учні 6-А класу школи №3-колегіуму у цей святковий день взяли участь у мовознавчій вікторині «Мови нашої слова наче музика жива».
  Слова – це кольорові камінці. Мало їх назбирати,   треба ще навчитися з них узори викладати. Після перегляду відео кліпів про рідну мову, школярі поринули у світ краси і милозвучності нашої мови,  вчилися створювати візерунки із слів, збагачували своє мовлення,  щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої.
  Учні 3-А класу в День рідної мови  досліджували її лексичне багатство. Добирали синоніми, антоніми,  та спостерігали за їх використанням у гуморесках, віршованих творах, народних дитячих іграх.
  Рiдна мова... Вона така неповторна, мелодiйна i спiвуча, бо ввiбрала в себе гомiн дiбров i лукiв, полiв i лiсiв, духмяний, п'янкий запах рiдної землi. У народу немає бiльшого скарбу, нiж його мова. Саме рідній мові присвятили вірші учні 3-Б класу, відзначивши Міжнародний день рідної мови!
Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Смілянські рятувальники провели навчання для дітей в рамках акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти" PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Смілянські рятувальники провели навчання для дітей в рамках акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти"

Працівники Смілянського районного відділу Управління ДСНС України у Черкаськый області провели Всеукраїнську громадську акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти". Захід відбувся на території Смілянського НВК ЗОШ – гімназії ім. В.Т. Сенатора.

Головним завданням акції стало ознайомлення дітей та дорослих з основними правилами пожежної безпеки. Учнів школи було зібрано на подвір'ї школи, де рятувальники продемонстрували бойовий одяг, пожежне спорядження.
Рятувальники продемонстрували дії під час виникнення різних надзвичайних ситуацій. Працівники звернули увагу присутніх на основні правила безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли школярів від небезпечних ігор із сірниками й запальничками. Присутні дізналися від рятувальників про заходи безпеки у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів. Їм розповіли, як правильно викликати Службу порятунку, які є номери телефонів екстрених служб та що робити у разі виникнення пожежі.
Під час проведення Всеукраїнської громадської акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти" школярі змогли дізнатись від фахівців Державної служби з питань надзвичайних ситуацій багато корисної інформації та навчились правильно реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій.
Подібні роз'яснювальні заходи в закладах освіти рятувальники проводять постійно, щоб діти завжди пам'ятали правила особистої безпечної поведінки та вміли грамотно діяти в небезпечних ситуаціях, - зауважила провідний інспектори Смілянського РВ У ДСНС Ірина Лисенко.

Смілянський районний відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області


 
Соціальна інклюзія — це можливість зробити Україну відкритою і привітною для всіх PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Соціальна інклюзія — це можливість зробити Україну  відкритою і привітною для всіх

20 лютого у Смілі відбувся навчальний тренінг присвячений соціальній інклюзії під назвою “Соціальна інклюзія- Сміла місто зручності”, який проходив в рамках проекту “Молодіжна ініціатива — інклюзивна Україна».
Учасники  тренінгу детально ознайомилися з поняттям соціальної інклюзії; поговорили про те,  на якому рівні нині знаходиться соціальна інклюзія в Україні та про соціальні групи, яким загрожує ексклюзія; визначили, що таке інвалідність та як вона змінює людське життя, дізналися як комунікувати з людьми з інвалідністю різних нозологій; як будується та яким має бути інклюзивне (доступне для всіх) суспільство (інформаційний, громадський та архітектурний простір, медична, правова та соціальна доступність); ознайомилися з видами інвалідності, останніми законодавчими нововведеннями, які регулюють поняття інвалідності; переглянули мотивуючі історії українців,  підсумували те, що вже зроблено у Смілі в рамках побудови інклюзивного суспільства і те, що хотілося б зробити. Організатором навчального тренінгу виступив Смілянський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з командою БО “Право на щастя”. Спікерами  виступили: Марина Саначина — проектний менеджер БО «Право на щастя», тренер з питань розвитку інклюзії в Україні, яка має восьмирічний досвід роботи в молодіжному секторі, який реалізовує в організації волонтерської платформи; Леся Миськів — голова БО «Право на щастя», доктор юридичних наук, понад шість років працює у сфері забезпечення прав дітей з інвалідністю, автор понад 50 наукових праць у сфері правового регулювання освітніх процесів в Україні; Анжеліка Вінніченко - співзасновник БО «Право на Щастя», соціолог та соціальний працівник, займається напрямком доступності для людей з інвалідністю, тренер з комунікації з людьми з інвалідністю.
За останніми статистичними даними нині в Україні нараховується 2 800 000 осіб з інвалідністю. Про медичну, правову, соціальну моделі інвалідності присутнім розповіли спікери навчального тренінгу, конкретніше зупинилися на універсальності дизайну та архітектурній доступності, адже якщо побудова інклюзії в освіті врешті-решт зрушила з місця, то архітектурна доступність будівель, громадський транспорт не є доступним для широкого загалу людей.
Часто можна зустріти хибну думку, що будівля є доступною, якщо біля входу є пандус. Але про те, чи можуть всі цим пандусом скористатися, чи побудований він під правильним кутом нахилу, чи є зручним для всіх видів інвалідних візків не думають, а ні будівельники, які будують ці пандуси, а ні власники будівель, де цей пандус будується.
- Натомість будь-яка архітектурна доступність будівлі починається з доступності туалету” - запевняють спікери навчального тренінгу. Якщо така елементарна річ, як пандуси, потребує універсальності і доступності, то ще гірша ситуація загалом по всій країні із з'їздами з бордюрів перед пішохідними переходами, адже часто людина  на візку не може елементарно подолати шлях до найближчого магазину чи аптеки без сторонньої допомоги. Поліпшення потребує і доступність транспорту, адже у Смілі як і в більшості міст в Україні жоден автобус не обладнаний місцем для інвалідних візків.  Якщо в деяких великих містах  по Україні в автобусах і передбачене місце для інвалідного візка, то він вміщається там тільки один, або ж в часи пік займається іншими пасажирами, а люди з інвалідністю( як і мами з візочками з маленькими дітьми) втрачають можливість скористатися громадським транспортом. За словами спікерів навчального тренінгу в Україні середовище найменш адаптоване для незрячих людей, особливо страждає інформаційна доступність для глухонімих  людей, адже для них сурдопереклад у такому вигляді і в такій кількості як він є на наших телеканалах робить  недоступним більшість новин та телепередач. До речі, нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2249-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” відповідно до якого врегульовується вживання у відношенні до людей, які мають інвалідність термін “людина з інвалідністю”, який на перше місце ставить саме людину, особистість, а не її інвалідність як ознаку. Вживання  термінів “інвалід”, “каліка”, “даунята”, “людина з обмеженими можливостями”, “людина з особливими потребами”, “неповносправний” вважається неприйнятним та образливим для людей, які мають інвалідність.

Серед досягнень Сміли в плані побудови інклюзивного простору учасники тренінгу назвали встановлення на світлофорах у центрі міста звукової сигналізації, проведення свят для дітей з інвалідністю, організація гурткової роботи, введення інклюзії в навчальний процес в школах та дитячих садочках, організація відпочинку та дозвілля для молоді з інвалідністю Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, проведення фестивалю “Повір у себе”, організація просвітницької роботи, облаштування стоянок для транспорту, яким керують люди з інвалідністю біля Будинку рад та торгового центру в Смілі, обмін волонтерами, наявність відповідних спеціалістів з інклюзивної освіти, дефектологів, котрі проводять навчання та корекційну роботу з дітьми, розробка соціальних роликів навчальними закладами та ін. Вдосконалення, на думку учасників тренінгу потребує нормативно-правова база, яка регулює законодавство, що стосується людей з інвалідністю, покращення фінансування програм, організація роботи інклюзивного (соціального) таксі, покращення медичного обслуговування  та доступність медичних закладів і послуг лікарів, проведення інформаційних кампаній, наступність навчально-виховних процесів від навчання людей з інвалідністю до їх працевлаштування, залучення якомога більшої кількості людей/ дітей з інвалідністю до участі в загальноміських заходах, облаштування якомога більшої кількості світлофорів звуковою сигналізацією у всіх мікрорайонах міста, покращення архітектурної доступності ( правильна конструкція пандусів, з'їздів з бордюрів), доступність громадського транспорту,  вбиралень у громадських закладах та ін.
Чимало з вищеперерахованого може бути реалізоване завдяки згуртуванню зацікавлених у цьому людей, учасників тренінгу та їх об'єднанню навколо побудови інклюзивного суспільства.  
Спікери тренінгу порадили його учасникам започаткувати проект “Сміла доступна” та втілювати його за підтримки місцевої влади, залучаючи кошти волонтерів, громадських організацій та завдяки написанню грантів. Завершуючи навчальний тренінг його спікери розповіли про проекти, які реалізовуються на території України їх власними силами, а це проект “Inclusive Friendly” — який має на меті навчати всіх бажаючих навичкам комунікації та роботі з людьми з інвалідністю;“Молодіжна ініціатива – інклюзивна Україна” - всеукраїнська молодіжна волонтерська платформа, що займається формуванням інклюзивного середовища в Україні; «Inclusive camp» - проект, який допомагає створювати інклюзивне середовище для комфортного відпочинку дітей у літніх оздоровчих таборах та проект “Інклюзивна література” - ознайомлення суспільства з особливостями людей з інвалідністю через книжки.


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 53
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер